Британський художник Дейв Лінч створив проектор, завдяки якому можна переглядати рухомі зображення на хмарах.

Про це повідомляє УНІАН.

"У розробці конструкції під назвою Project Nimbus брав участь фахівець в галузі хімічної фізики, доктор Майк Нікс. Прилад розмістили на борту легкого літака моделі "Сессна 172", - ідеться в повідомленні.

Під час експерименту пристроєм проектують коня із вершником, що стрибає. Його чітко помітно на хмарах із відстані в 50 метрів.

Читайте також: Японці створили голограму, яку можна відчути на дотик

Популярні новини зараз
"Містер Сидр" вбив вже три десятки росіян: вони вирішили добитися фестивалем напою Ваших дітей зупинятимуть на вулиці та відправлятимуть до ТЦК: юрист назвав наслідки нового закону Гороскоп на тиждень 5-11 червня для всіх знаків Зодіаку: грошовий ризик Риб, обман Скорпіонів та занепокоєння Тельців Просто покладіть це в лунку і капуста буде, як з картинки: здоровий та великий урожай забезпечено
Показати ще

Надалі дослідники планують удосконалити технологію, щоб передачу анімованих зображень можна було здійснювати із землі та води.

На створення арт-проекту Лінча надихнула доповідь про способи використання голограм у військових цілях.

У числі варіантів автори доповіді пропонували показувати над ворожою столицею зображення неназваного стародавнього бога, щоб деморалізувати жителів.

Перший прототип пристрою художник створив ще у 2007 році. За основу для нього взяв зоопраксископ - проекційний апарат, винайдений фотографом Едвардом Мейбріджем у 1879 році.

Винахідники додали у конструкцію напівсферичні лінзи, через які проходить світло від лазера потужністю 2,5 ват.

Довідка. Зоопраксископ - попередник сучасних кінопроекторів, важливою деталлю якого був великий скляний диск діаметром більше метра. На його краю наносилися знімки будь-якої фігури на різних стадіях руху. Коли диск обертався, світло від потужної лампи крізь нього створювало на білому екрані ілюзію анімованого зображення.