Депутати готують нову модель шкільної освіти, за якою в молодших класах навчатимуться п'ять років, а у старших – три. Її презентувала голова парламентського комітету з питань науки та освіти Лілія Гриневич.

На круглому столі, де обговорювали реформу середньої освіти, нардеп розповіла про переваги нової моделі. Йшлося про нововведення 2015-2025 років.

"Ми визначилися геополітично і прямуємо до Європейського Союзу, - зазначила нардеп. – нашим дітям треба стати конкуренто спроможними. Для цього слід оновити зміст шкільної освіти та збільшити тривалість навчання".

За запропонованими змінами, у дитсадок діти ходитимуть до 6 років. Потім 5 років навчатимуться у початковій школі. Середню освіту здобуватимуть 4 роки – до 9-го класу. Після цього учні навчатимуться 3 роки у старших класах. Вища школа поділятиметься за академічним та професійним спрямуванням.

Якщо академічна школа готуватиме учнів до вступу в університет, то професійна передбачає навчання у ліцеях та коледжах. У ліцеї готуватимуть кваліфікованих робітниках, а в коледжах – бакалаврів з професією в руках.

Популярні новини зараз

Skoda разом зі студентами створила авто, якому не потрібні дороги: 4,3 метра чистої потужності

ПриватБанк, Укрсиб і Монобанк: список "колючок" для боржників збільшився, кому дозволили блокувати рахунки

В Ощадбанку з пенсіонерів здирають останні копійки за "стару ганчірочку", яку називають карткою: "Змусили шкандибати додому..."

Володимир Дантес "роздягнув" Надю Дорофєєву просто на людях, всі зацінили: "Вона класна"

Показати ще

"Така модель може викликати спротив з боку професійної спільноти, - зауважила Гриневич. – Вона потребує ефективних механізмів її впровадження".

Дванадцятирічну шкільну систему вже намагалися впровадити з 1999 року. 11-річку повернув уряд Азарова у 2010 році.