Більшість українців цього року не будуть відзначати "23 лютого" як чоловіче свято навіть в сімейному колі. Пояснюють, що відтепер радянське свято в світлі війни із Росією вважають знущанням.

"Ми вважали це святом, бо служили ще за радянських часів. Але цього року не будемо. Тим більше, що воно майже співпадає із днем загибелі "Небесної сотні". Дітям сказав, аби навіть не думали вітати мене із "кривавим днем", бо саме так його тепер бачу", - розповів нам військовий пенсіонер 64-річний Олег Бондарчук. Переконує, що більшість його товаришів по службі цього року також відмовилися від цього свята, бо "кожен нормальний українець саме так і має вчинити".

В інтернеті з'явилося фото оголошення харків'янина Ігора Тимченка. Російською він попереджає працівників своєї типографії, "що День захисника в Україні святкують 14 жовтня. Якщо хтось привітає мене з 23-им лютого, то буде звільнений без додаткових пояснень". А в Києві за "чоловічний день" обіцяють карати штрафами. "В нас на роботі начальниця сказала, що штрафуватиме на тисячу гривень із зарплати, якщо вітатимемо колег із "чоловічим днем". Говорила наче із посмішкою, але ми зрозуміли, що все серйозно", - розповіла нам Наталія із столичної фірми, яка торгує котлами.

Виявилося, що цю тему на форумах українці почали обговорювати ще на початку лютого. "Запитала чоловіка, сказав, що це не його свято", - написала на жіночому форумі жителька Дніпропетровська. А на автофорумах теж говорять про "23 лютого". "Взагалі це буде дивно - святкувати свято системи, яка на нас напала і від цінностей якої ми біжимо і загинули вже тисячі наших хлопців", - пишуть там.

В Міністерстві освіти та науки святкування 23 лютого назвали "непатріотичним і аморальним" та закликали педагогів, учнів, студентів і батьків не відзначати, "нехай навіть за звичкою", 23 лютого.

Популярні новини зараз

Епідемія чи кінець світу? Сотні ворон загадково загинули в один день, орнітологи розгублені

Україну засипало снігом, погода з'їхала з глузду у вересні

"Вже назавжди": Аліна Гросу в образі Лариси Доліної відгуляла шикарне весілля

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

Раніше президент своїм Указом скасував "день армії чужої держави, яке забирає життя українських громадян і розоряє українську землю".