Торік українці подали рекордну кількість позовів до Європейського суду з прав людини – 13,6 тис. скарг. Це складає більш як 19% від усієї кількості скарг, котрі надходять до ЄСПЛ від 47 країн.

Про це йдеться у щорічному звіті суду.

На другому місці скарг стоять італійці – вони надіслали понад 10 тисяч скарг, на третьому місці стоять росіяни – близько 10 тисяч позовів.

Від Туреччини надійшло 9,5 тисяч позовів, а від Румунії – 3,4 тисячі.

За словами голови юридичного відділу секретаріату Європейського суду Ольги Чернишової, декілька сотень скарг надійшло від українців на адресу держави Росія - щодо анексії Криму та військової агресії на Сході України. У Страсбурзі заяви від позивачів прийняли, зараз вони очікують на розгляд.

Популярні новини зараз

"Це шоу себе вичерпало": Лілія Подкопаєва кинула виклик Ксенії Мішиній на "Україна має талант"

Настя Каменських у купальнику засвітила найсокровенніше, навіть Оля Полякова не стрималася: "Пальцем?"

Прогноз погоди на тиждень від синоптика Наталії Діденко: в яких областях почнеться справжня морозна зима

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще

До ЄСПЛ громадяни можуть подати скаргу, якщо держава порушує норми Міжнародної конвенції з прав людини. Поскаржитися у Страсбург можна тільки на державу та дії чиновників, суддів, силовиків.

Правозахисник Ярослав Дунаєв стверджує, що щороку в бюджет країни закладають суму, котра передбачена на компенсації за судовими позовами.

"Українці виграють у більшості випадків в Європейському суді в Страсбурзі. З бажаючих отримати компенсацію утворилися черги", - каже правозахисник.

Він пояснює, що судові рішення ЕСПЛ на українську територію не розповсюджуються, бо Україна не ратифікувала Римський статут.

"Ратифікація такого статуту передбачає, що в нас розповсюджується європейське правосуддя та діють міжнародні розслідування. Якщо людина в Європейському суді доведе, що не винна, то на території України рішення суду не матиме жодної юридичної сили. А от на присуджену компенсацію позивачі розраховувати можуть. Але щоб подати скаргу до Європейського суду, позивачеві треба пройти всі судові інстанції в Україні", - каже Дунаєв.