Бійців АТО повертають до життя швидкісною їздою

поділитись
Це як дитяча мрія. Розумієте? На спортивних машинах почуваєшся зовсім інакше. Якимось гонщиком

На Прикарпатті волонтери запропонували атівцям, які пройшли жахіття війни, реабілітуватись за допомогою спортивних авто у ролі штурманів.

Про це повідомляють "Подробності".

"Це як дитяча мрія. Розумієте? От є той самий "Порш". На спортивних машинах почуваєшся зовсім інакше. Якимось гонщиком", - говорить Микола Галюков, реабілітований швидкісною їздою.

Він спершу брав участь у військових діях, потім перебував 50 днів у полоні. Тепер відновлює сили і нерви.

Читайте також: У Брюсселі стартує виставка картин воїнів АТО

Олександр Нідзельський - колишній командир Івано-Франківського "Беркута". Коли почалася війна, разом із побратимами пішов добровольцем на фронт. Каже, що надивився усякого. Тепер - теж на реабілітації швидкістю.

"Клин взагалі клином вишибають тому, можливо, думаю, що так - певний підйом адреналіну, він дасть свої позитивні результати", - говорить Олександр Нідзельський.

Власники швидкісних авто, які надали їх для реабілітації військових, кажуть: ці машини - не придатні для вуличної їзди. Тому просто простоюють у гаражах.

"Це моє хобі, задоволення. Я радий з кимось поділитись цим. І в принципі машиною рідко виїжджаю. Мені зараз в задоволення, що виїхав нею, і ще комусь це принесе задоволення", - говорить Олексій Мотуляк, власник авто.

Серед машин є і екземпляри класу "Люкс": "Бентлі", "Порш". А ще - професійні гоночні автомобілі. Щоб кермувати такими - потрібен детальний інструктаж та навички.

"Тут двигун я зібрав десь порядка 500 кс. Розгін до 100 км/год десь за 3,8-3,9 секунди. Машина тим більше на повному приводі, на спортивній резині. Тобто не так зовсім вона себе поводить на дорозі в керуванні, як звичайний автомобіль", - говорить Віктор Павлик, власник швидкісного авто.

На реабілітацію швидкою їздою нині зголосилися четверо демобілізованих військових. Спочатку - вони у ролі штурманів. Після кількох тренуваньі самі сядуть за кермо.

"Коли людина перезбуджена, добре було би, щоби реабілітація проходила на заспокоєння нервової системи", - говорить Галина Герасимів, психотерапевт.

Кому з бійців варто пройти автореабілітацію, волонтери вирішуватимуть разом із психотерапевтами. Днями, окрім автовласників, допомогти фронтовикам відволіктися від жахіть війни зголосилися ще й місцеві пілоти.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Що саме викрали у судді Конституційного суду правоохоронці так і не повідомили
0
0
18:53 22.06.2018
Серед найбільших боржників - мешканці столиці
0
0
17:33 22.06.2018
Служба безпеки України закликає мешканців Київської області зберігати спокій
0
0
16:03 22.06.2018
Поліція вже затримала компанію злочинців
0
0
15:29 22.06.2018
Точну причину поки що ні рятувальники, ні правоохоронці не називають
0
0
13:25 22.06.2018