Українська земля ховає в собі безліч таємниць та історичних цінностей. Нещодавно на Кіровоградщині знайшли унікальний артефакт доісторичних часів. Це ранньоскіфська баба, її вік датується V століттям до нашої ери.

Про це повідомляє ТСН та показує відповідне відео з місця розкопок.

Її знайшли селяни просто на полі під час сільськогосподарських робіт. Тракторист випадково зачепив її та витягнув на поверхню.

Історики, вивчивши знахідку, розповіли, що в Україні це лише третя подібна баба. Унікальність її у тому, що це одна з найстаріших, що знаходили на території країни, та її вік припадає на кінець VI – початок V століття до нашої ери.

Популярні новини зараз
Українцям дозволять відкупитися від мобілізації – новий закон вже на підході Мобілізація 2024: як держава "закручує гайки" для ухилянтів 21 грн на день, а на місяць – майже 600 грн: "Київстар" приголомшив "грабіжницькими" умовами Вибачте, банк безсилий: у клієнтів "Привату" зникають з карт останні гроші
Показати ще

Після більш детального вивчення артефакт отримає номер пам’ятки історичного значення.

Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", археологи виявили в єгипетському некрополі Куббет-ель-Хава стародавню гробницю єгиптянина Шемая.