Якщо вживати знеболюючі препарати без нагляду лікаря, суттєво підвищується ризик розвитку смертельних хвороб серця.

Про це заявили науковці з Копенгагенської університетської лікарні у своєму дослідженні, результати якого представлені у European Heart Journal — Cardiovascular Pharmacotherapy.

Як зазначили фахівці, один із найпопулярніших препаратів від болю, який відпускається без рецепта, значно підвищує ризик виникнення серцевого нападу.

Як наголосили вчені, людей вводить в оману те, що ліки можна купити без рецепта. Вони думають, що це запорука безпечності. Проте це зовсім не так.

У своєму дослідженні медики проаналізували 29 тисяч випадків зупинки серця, які стались протягом 9 років. При цьому вони врахували обсяги споживання пацієнтами знеболювальних препаратів.

Популярні новини зараз

Юля "Зайка" повернулася до "Холостяка" Заливако заради їх кохання: дівчина чекає зустрічі з Мішею в 11 випуску

У лісі знайшли тіло блогерки, відомої своєю сімейною ідилією: у злочині зізнався чоловік

Тіна Кароль несподівано заговорила про заміжжя з олігархом: "Його статус"

Засоби від усіх хвороб огірків: овочі й бадилля будуть зеленими до самої осені

Показати ще

З'ясувалося, що на фоні прийому таких ліків як диклофенак ризик зупинки серця підвищувався на 50%, а ібупрофен — на 31%.

Медики категорично забороняють займатися самолікуванням. Крім того, вони запропонували ввести жорсткі обмеження на продаж безрецептурних ліків.

Як писав раніше інформаційний портал "Знай.ua", бразильські науковці навчилися робити місцеву анестезію за допомогою електрики.