12 квітня: яке сьогодні свято

поділитись
Спостерігали у Великодній тиждень за погодою

Після Світлого Воскресіння Христового розпочалася Світла седмиця, яка триватиме в цьому році до свята Червоної гірки – 15 квітня. У Великодній тиждень у наших пращурів існувало безліч звичаїв. 12 квітня всі православні християни відзначають Світлий четвер Світлої седмиці.

Після самого великого свята в році для християн настала Світла седмиця. Великодній тиждень вважається найбільш радісною у році для віруючих людей і має свої традиції. Приміром, в Обливаний понеділок хлопці обливали дівчат і тим самим показували їм свої серйозні наміри, а в Світлий вівторок і середу дівчата починали водити вечірні хороводи, які тривали до Трійці.

Спостерігали у Великодній тиждень за погодою. Вважалося, якщо всі дні Світлого тижня сонячні, то урожай буде багатим, а літо жарким.

Крім того, каталися на гойдалках і вірили, що якщо раз гойднутися – один гріх разом з вітром випарується.

Спостерігали і за птахами: якщо два дні поспіль літають низько і метушливо — бути затяжної негоди. Якщо ж високо — весна буде сухою і сонячною.

Так як Великий піст підійшов до кінця, у Великодній тиждень знімаються обмеження на вживання продуктів тваринного походження. Однак це не єдина традиція Світлого тижня.

У Світлий четвер вважалося сприятливим ходити на цвинтар і прибирати на могилах своїх померлих родичів, залишати на них писанки та паски. За повір'ями, якщо прилітає птиця сідає на надгробок, то покійний родич зараз знаходиться поруч і приймає частування.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що з Великодньої неділі, 8 квітня, в Україні почне стрімко теплішати. Тепло буде продовжувати рухатися з заходу на схід, а температура повітря ще в середньому підвищиться на 2-3 градуси.

Опади відступили і найближчі дні їх чекати не варто. А ось у другій половині тижня країну знову накриє циклон, який принесе дощі. На заході вдень варто очікувати 18-20 градусів тепла, у північних та центральних областях – 14-17 градусів, у східних 14-18 градусів, і на півдні – від 16 до 20 вище нуля.

Автор матеріалу: 
Анна Зущик
Теги: 
Світлий четвер, свято, Світла седмиця
Традиційно на це свято готують вівсяну кашу
0
0
06:39 17.07.2018
У цей день Скорпіони будуть незговірливі
0
0
04:17 17.07.2018
Раптова гроза призвела до того, що на Мільштатське озеро в Альпах випало три тонни води
0
0
01:24 17.07.2018