19 грудня в Україні святкують світле церковне свято День святого Миколая Чудотворця. У цей час прийнято дарувати подарунки дітям, а також загадувати бажання. Про те, як саме загадати бажання і що для цього потрібно – читайте далі у статті.

Як правильно загадати бажання в День святого Миколая

Для того, щоб бажання обов'язково здійснилося, проводять спеціальний обряд. Для нього беруть ікону святого Миколая Чудотворця, 40 свічок і широку тарілку з піском або сіллю. Запалені свічки ставлять на тарілку. Потім вимовляють особливу молитву Миколі Чудотворцю на виконання бажань:

"Чудотворець Микола, допоможи мені в моїх бажаннях тлінних. Не сердься на прохання зухвале, але і не покинь мене в справах суєтних. Що в інтересах побажаю, вчини своєю ласкою. Коли лихе хочу, відверни напасті. Нехай усі праведні бажання здійсняться, а життя моє щастям наповниться. Нехай буде воля твоя. Амінь".

Також читають молитву "Отче наш", а потім "Микола Угодник Божий, помічник Божий, ти і в полі, ти і в хаті, і в дорозі, і в шляху, на небесах і на Землі: заступись і збережи від усякого зла. Амінь". Після завершення обряду потрібно обов'язково тричі перехреститися.

Популярні новини зараз
Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Кабмін звільнив від мобілізації 133 "важливі" структури: люди назвали це "офіційною війною для бідних" Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається
Показати ще

Миколай Чудотворець

Потім можна написати і прочитати вголос покаянного листа: "Я, раба Божа (ім'я), грішна в семи смертних гріхах: гордості, сріблолюбстві, блуді, гніві, черевоугодництві, заздрості і зневірі.

Вибачте, ослабте, залиште Боже, Микола Чудотворець гріхи мої вільні й невільні, що в слові і в ділі, у веденні і не веденні, денні і нічні, в розумі і в думках, все мені прости Боже Милосердний і Микола Чудотворець. Милостиві будите до мене грішного. Боже, Микола Чудотворець, очистіть гріхи мої і помилуйте мене. Не відверніться від мене, прийміть моє покаяння і розкаяння.

У милосерді своєму, даруйте Господи і Микола Чудотворець мені, рабі Божій (ім'я) здоров'я. Прошу за своїх дітей, батьків, близьких і дорогих мені людей – нехай вони будуть здорові і щасливі. Не залиште мене без Вашої допомоги і заохочуйте мене у всьому. Нехай буде в усіх справах моїх Ваша воля. Нехай мій життєвий шлях буде вдалим і щасливим. Захистіть мене від злих людей, від заздрості, від насильства, від раптової смерті, від несправедливості. Я хотів (ла) б принести якомога більше користі людям, так нехай буде у мене гідна і цікава робота. Допоможіть мені бути підтримкою для моїх дітей, і дайте можливість утримувати і наставляти їх. Дайте пізнати любов і бути коханою. Прошу, Господи, Микола Чудотворець про свою родину і про мир на Землі.

Особливе прохання моє: (бажання)".

Лист спалюється в полум'ї свічок, які повинні догоріти. Попіл від листа потрібно розвіяти по вітру, а залишки від свічок на рік залишити за іконою святого Миколая.