Сьогодні, 19 листопада, виповнилося 20 років з знаменного дня - Леонід Каденюк увійшов в історію як перший і донині єдиний українець, який брав участь космічному польоті.

Про це пише "24 канал".

Коли астронавт розповідає про пережите відчуття невагомості і побаченого крізь скло ілюмінатора, ці історії заворожують.

З цієї причини пропонуємо для натхнення трохи "позаземних" спогадів Каденюка про почуття космосу.

Під час перебування в космосі з 19 листопада по 5 грудня 1997 року Каденюк проводив біологічні досліди по впливу стану невагомості на ріст і розвиток ріпи, сої і моху.

Популярні новини зараз

Єлизавета II звернулася до світу після скандального інтерв'ю Меган Маркл: "Не має собі рівних"

Ольгу Фреймут у чорних окулярах засікли на могилі, уся в сльозах: "Моя хрещена..."

Аліна Гросу виявилася Трояндою з "Маски", українці не вірять очам: "Коли здогадалися?"

Леся Нікітюк з мамою здивували українців: як дві краплі

Показати ще

Побачити Землю: перші враження

Крім неймовірного захоплення від побаченого, була в українця і дрож від усвідомлення того, як людство знищує планету.

Коли українець опинився на орбіті Землі, то не було страшно від того, що щось може трапитися, а навпаки – було "страшно цікаво".

Невагомість і завдання від уряду

За словами Леоніда Каденюка, найскладнішим для нього під час перебування в космосі був сон. Адже в стані невагомості людина може заснути на стелі або стіні.

Щоб полетіти в космос, майбутні астронавти вивчали дуже багато наук: медицину, біологію, астрономію, астрофізику, геологію, екологію. Каденюк згадує, що навіть цього виявилося мало.

Повернення на Землю

Після повернення на Землю через кілька тижнів українець адаптувався від стану невагомості до життя в умовах тяжіння. Це значно простіше, ніж адаптація до стану невагомості.

У свої 66 років Леонід Каденюк не відмовився б побачити Землю з ілюмінатора космічного корабля ще раз. Зокрема, космонавта надихає Джон Гленн – перший космонавт, який полетів у космос від США. Адже той у 77 років полетів у космос знову.

Нагадаємо, незважаючи на різноманітні пошуки у сфері зеленої енергетики, атомні електростанції у багатьох відношеннях залишаються більш вигідними та безпечними джерелами живлення. До того ж, запаси сировини, придатної для виробництва ядерного палива можуть забезпечити людство енергією на багато років вперед.

Крім того, NASA активно займається вивченням Юпітера і спеціального для цього запустила космічну місію. В рамках неї апарат Juno зробив кілька дивовижних знімків планети.

Дивіться сюжет про політ

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", гігантський метеорит впав у Росії.