На кладовищах є певні заборони, які іноді схожі на абсурд. Однак багато хто думає, що прикмет на кладовищі потрібно дотримуватися завжди, інакше накличеш на себе біду.

Що забороняється робити на кладовищі

На кладовищі потрібно заходити тільки через бічний вхід (через центральний — тільки на похоронах) з відкритими руками. А якщо в руках сумка, не можна затискати її в долоні.

Не можна обертатися, йдучи з кладовища.

На кладовищі не можна заходити після заходу сонця.

Популярні новини зараз
Ірина Білик здала Таїсію Повалій та Ігоря Ліхуту з потрохами: "Радіє з того, що відбувається з нами тут" Володимир Зеленський згадав загиблого друга з "Кварталу 95": "Дайте смердючої дешевої горілки" Фіналістка шоу "Холостяк" Яна Соломко втекла в росію і забула про війну: "Виявилося, ти наша ганьба" Надя Дорофєєва показала як розважається з новим обранцем, в Мережу попали фото: "Так швидко, після розлучення"
Показати ще

До мертвих з порожніми руками не ходять, завжди потрібно брати з собою їжу та випивку для покійного.

Якщо на кладовищі щось впало, піднімати річ не можна — залиш її небіжчику.

Дітям і вагітним не рекомендується відвідувати місця поховання навіть на батьківський день. Померлі можуть забрати душу немовляти з собою.

Не скаржся на життя біля могили, інакше небіжчик забере тебе до себе. При цьому на кладовищі не можна розповідати про успіхи в житті, щоб не залишити все добре там.

Неприпустимо приходити на цвинтар у відкритих босоніжках або взутті на високих підборах.

Спіткнутися на кладовищі не до добра.

Йди з кладовища завжди тією дорогою, якою прийшов.

Після похорону ні до кого не можна заїжджати в гості. Інакше привезеш смерть у той будинок, в який заїхав.

В кішках живуть душі померлих. Чорна кішка на кладовищі – це душа грішника, а біла душа праведника.

Після відвідування кладовища потрібно викинути взуття, щоб не занести в будинок цвинтарну землю, а ноги зігріти над вогнем церковної свічки або в гарячій воді.

Йдучи з кладовища, кинь на могилу відкуп – кілька монет.

Вірити в такі прикмети чи ні – вирішувати вам, проте велика частина цих порад всього лише забобони, які не підтримує православна церква. Варто кілька разів подумати, перед тим як виконувати які-небудь дії на кладовищі.

Нагадаємо, які прикмети обіцяють прибуток і фінансове благополуччя.

Як повідомляв портал Знай.uа, 27 лютого православні відзначають День Рівноапостольного Кирила, учителя Словенського, якого на Русі наші пращури прозвали Весноуказчиком.

Також портал Знай.uа писав, чому не можна знімати обручку. Можна накликати неприємності в дім.