У середу, 25 квітня, православні християни вшановують пам'ять Василія Парійського. У 8 столітті він служив єпископом у місті Парія, при цьому вважався прихильником іконошанування і став жертвою іконоборчих гонінь, які мали в той час місце у Візантійській імперії.

Однак простий народ, як часто буває, переінакшив прізвисько святого і почав іменувати його Парильщиком. Пояснення цього прізвиська знайшлося дуже швидко.

Звичаї свята

«На Василя весна землю парить», — помічали селяни. Землю іноді одушевляли; в цьому випадку про неї говорили: «Париться, як стара в лазні». Якщо приказка виправдовувалася, і сонце справді добре прогрівало грунт, можна було розраховувати на хороший урожай.

Мисливці були впевнені, що в цей день ведмідь, який вийшов з барлогу, ховається в кущах. Тому по лісі потрібно було ходити з усією обережністю. Згадували в цей день і приказки про зайців. «Заєць, заєць, выскочи з куща», — примовляли мисливці, щоб виявити дичину. Втім, життя у зайця легким не було — якщо не вполює людина, зловить хижий звір. «Заєць сивий, набачився бід», — казали про них, що змінили білу зимову шкірку на сіру весняну.

Приказки та прикмети

- Антип воду ллє на заплави, Василь землі пару піддає.
- На Василя і земля запариться, як стара в лазні.
- Якщо ранок видався холодним, а день ясний, то велика ймовірність сухого літа і неврожаю.
- Якщо стоїть паркая сонячна погода, то рік буде врожайним.
- Якщо йде дощ, то початок травня буде дощовим.
- Якщо до цього дня весь сніг розтанув, значить, зима відступила і заморозків більше не буде.
- Якщо на Василя грунт, взятий в руки і зліплений у ком, розсипається, то пора грядки збивати.
- Верба зацвіла – до теплим дням.
- Заєць дорогу перебіг – до невезенью.
- Які народилися 25 квітня хороші господарі.

Популярні новини зараз
Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Кого в першу чергу мобілізують після оновлення даних Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що українці з нетерпінням чекають травневих свят. В уряді пообіцяли громадянам рекордну кількість вихідних у травні. Мінсоцполітики вже встановило, що українці будуть відпочивати: у вівторок, 1 травня, в середу, 9 травня, а також у понеділок, 28 травня 2018.