25 травня відоме тим, що люди намагалися вимовляти особливі змови, які допомогли б їм захистити свої будинки від пожеж і блискавок, оскільки в травні і початку червня було досить багато гроз. Про це повідомляють ЗМІ.

Дівчата, які відзначали 25 травня, у цей день одягали червоні сарафани. Також у цей період горобина починала цвісти, а тому, свято часто називали Рябиновкою. На ставках і озерах до 25 травня розпускаються білі латаття. Проте їх ні в якому разі не можна приносити додому, оскільки це приведе до загибелі худоби.

Латаття люди називали одолень-травою, оскільки вона допомагала боротися з великою кількістю захворювань, позбавляла будинку і навіть людські душі від нечисті. Відвар одоленя часто використовували для того щоб лікувати зубний біль і отруєння.

Збирали латаття тільки в строго певний час, і обов'язково треба було заткнути вуха. Зверталися до латаття лагідно і розмовляли з нею. Після цього потрібно було швидко зірвати квітку.

Популярні новини зараз
Своїх не кидаємо? Путін планує віддати всю Луганщину, щоб захистити важливі для себе місця - ISW Чому Писаренко і Нікішин з "Дизель Студіо" поїхали розважати росіян, Танкович все пояснив: "Дуже банально, потрібно..." Гороскоп на жовтень 2022 для всіх знаків Зодіаку: Водолії у пошуку кохання, а Тельці зможуть стати багатшими І Приват, і Ощад, і будь-який інший банк: українці ризикують залишитись без грошей, як врятуватися
Показати ще

Нічим гострим зрізати латаття не можна – вважалося, що стебло в цьому випадку спливає кров'ю, адже латаття вважалися русалками. Ці лісові духи вночі водили хороводи, а вдень перетворювалися на квіти. Таким чином, якщо срежешь 25 травня латаття, то вб'єш русалку, і людини інші русалки можуть потягти на дно.

Латаття обов'язково брали з собою, коли вирушали в далеку дорогу. У ніч перед подорожжю обов'язково промовляли спеціальну змову, і тільки потім можна було вирушати в дорогу, не думаючи про неприємності.

Саме 25 травня дівчата одягали нарядні сарафани червоного кольору і вирушали водити хороводи навколо горобини, просити це дерево уберегти їх від пожеж і стихійних лих. Горобину в давнину чарівною силою наділяли і вважали оберегом.

Народні прикмети на 25 травня:

Схід сонця пофарбований у червоний колір – літо буде дуже посушливим

Теплий і сонячний ранок без дощів – прикмета до того, що літо буде сухим, і можлива поява великої кількості пожеж

Хрущів 25 травня багато – літо буде засушливим

Якщо лисиця забігла на територію села, то це віщує біду

Вовки прийшли в село – чекай неврожаю

Дивіться сюжет про прикмети