28 квітня церква відзначає пам'ять апостолів від сімдесяти Аристарха, Пуда і Трохима. Про це повідомляють ЗМІ.

За переказами, вони були учнями і послідовниками святого Павла і разом із ним проповідували слово Боже.

У цей день пасічники оглядали пасіки і омшаники, перевіряли: чи здорові бджоли, чи добре пережили зиму. Якщо весна була ранньою, і до кінця квітня з'являлися перші квіти, вулики виймали і виставляли на свіже повітря.

"На день святого Пуда виймай бджіл з-під спуда", — говорили знаючі люди. А всі інші погоджувалися: "У кого медок і маслечко — у того і свято".

Популярні новини зараз
Тарифні зміни з 1 серпня: на Київщині подорожчає холодне водопостачання Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня З 1 січня почне діяти новий законопроєкт: наскільки він засмутить водіїв Пенсіонерів змусять повернути частину виплат: є лише 10 днів
Показати ще

На Пуда зазвичай розпускали бруньки калина і горобина. З них у давнину готували цілющі настої. Говорили також, що горобина володіла здатністю зцілювати від зубного болю.

Для цього потрібно було підійти до дерева і погризти його, примовляючи: "Горобина, горобина, вилікуй мої зуби, а не вилікуєш — я тебе всю погризу". Був і інший варіант змови: "Горобина, горобина, візьми мою зубну хворобу, відтепер і до століття не буду тебе їсти".

Однак, після цього вживати ягоди з дерева було вже не можна, інакше біль могла повернутися.

У цей день прийнято оглядати бджолині вулики. Пасічники перевіряють, як почувають себе комахи після зими, скільки померло, чи є хворі. Якщо на вулиці вже тепло і зацвітають дерева, то бджіл виносять на вулицю ближче до первоцвіту.

Знахарі і цілителі в цей день збирають бруньки горобини та калини, якщо вони ще не розпустилися. Після того як брунька розкриється, вона вже вважається непридатною для застосування в лікуванні. Якщо на цих рослинах вже розпустилися квіти, то збирають їх.

Якщо людину мучить зубний біль, то він повинен погризти гілочку на горобині і попросити дерево позбавити його від страждань. Далі можна або пригрозити, що доля гілочки осягає все дерево, або пообіцяти, що горобину більше ніколи їсти не буде. Після цього він ніколи не повинен їсти плоди з цього дерева.

Прикмети

Якщо до ночі помітно похолодало – до ясних днів.

Якщо вдень небо ясне, а до ночі набігли хмари, то погода зіпсується – будуть опади.

Зоря червона – бути дощу, вітру.

Якщо вільха зацвіла, то прийшов час сіяти гречку.

Дивіться сюжет про свята