До Державної екологічної інспекції у Сумській області надійшла постанова про закриття виконавчого провадження щодо примусового стягнення збитків, завданих довкіллю АТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України".

Збитки довкіллю у сумі 3 879 580 гривень були розраховані фахівцями Інспекції за результатами перевірки «Буринського елеватора», який є філією зазначеного АТ "ДПЗКУ". Так, під час заходу контролю встановлено, що протягом 9 місяців 2017 року підприємство здійснювало наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря зі стаціонарних джерел, розташованих у м. Буринь.

Оскільки АТ "ДПЗКУ" не компенсувало кошти за заподіяну шкоду у добровільному порядку, Держекоінспекція звернулася до прокуратури задля представництва інтересів держави у судах. Судові спори дійшли до касації у Верховному Суді України, і Держекоінспекція виграла суди всіх інстанцій.

У серпні 2021 року Шевченківським відділом ДВС у м. Києві було відкрито виконавче провадження. І ось через рік борг, виконавчий збір та витрати виконавчого провадження вже сплачені у повному обсязі. Відтак, відповідно до пропорційного розподілу коштів між державним і місцевим бюджетами (30/70), до спеціального природоохоронного фонду Буринської громади від зернової корпорації надійшло 2 715 706 грн.