Протяжність морського узбережжя Болгарії - 378 кілометрів. Пляжі тут можна знайти для будь-якого виду відпочинку: для сімей з дітьми, для гучних молодіжних компаній, для нудистів, для серферів, для усамітненого проведення медового місяця. Тож якщо ви ще не вибрали, де провести літню відпустку, менеджер з туризму компанії «Пілот» Ольга Горощенко радить придивитися до болгарських курортів: ціни тут ідентичні, а іноді й більш демократичні, ніж в Україні, а якість болгарських пляжів давно оцінили туристи з Європи.

Znaj.ua підготував список п'яти кращих пляжів Болгарії.

Албена

Албена може похвалитися найбільш широкими пляжами в Болгарії, їхня ширина 150 метрів, тож місця вистачить усім відпочиваючим. Море тут неглибоке, дрібний золотий пісок. Тим, хто хоче поправити здоров'я, радимо відправитися на джерело з цілющими грязями, тут діє найбільший бальнеологічний центр Болгарії. А любителі історії можуть зробити екскурсію в розташоване по сусідству містечко Балчик, засноване в 5-му столітті до н.е., де знаходиться історичний музей з експонатами часів Римської імперії і палац королеви Румунії Марії Единбурзької.

Золоті піски

Популярні новини зараз

Вагітна дружина Віктора Павлика поскаржилася на проблеми зі здоров'ям: "Доведеться прокапатися"

Дружина Дзідзьо відверто розповіла про проблеми в родині: "Не ночує вдома"

Ірина Федишин приголомшила українців новим образом: "Як вам?"

На Львівщині хвора на рак жінка померла після пологів: "Вікуся стала янголом для донечки"

Показати ще

Напевно, найвідоміший курорт Болгарії. Тут знайдеться чим зайнятися і маленьким дітям, і любителям нічного клубного життя. Пляжі Золотих пісків є володарями нагороди «Блакитний прапор», яка присуджується пляжам і причалам,що відвовідають найсуворішим екологічним критеріям. Відпочити від моря можна в численних кафе, клубах і ресторанах. Або ж вирушити до руїн скельного монастиря Аладжа, де в катакомбах, висічених в прямовисній скелі, з 4-го століття н.е. жили християнські пустельники.

Приморсько

Містечко Приморсько розташоване на невеликому півострові, біля підніжжя гір. М'який середземноморський клімат дозволяє тут навіть вирощувати цитрусові. Для відпочинку можна вибрати більш пологий і популярний Південний пляж або перейти висячий міст і опинитися на Північному пляжі, якщо хочеться самотності. На узбережжі близько Приморсько розташовано безліч руїн древніх великих міст. Якщо пощастить, можна знайти на березі залишки древньогрецької кераміки.

Созополь

Це місто заснували грецькі колоністи і спочатку воно називалося Аполлонія. Мабуть, бог мистецтв досьогодні протегує Созополь, тому що тепер це улюблене місце для життя і відпочинку акторів, художників і музикантів. Надихаюча атмосфера старовинних будівель, мощених вулиць, білих будинків з червоною черепицею приваблює сюди і безліч туристів. Тим більше, що в околицях Созополя знаходиться декілька відмінних пляжів. Пляж Смокіні підійде любителям позасмагати без купальників, попірнати і половити крабів. А пляж Золота рибка приваблює любителів серфінгу.

Поморіє

Ще одне місто-курорт з багатою історією - Поморіє, засноване в 5-му столітті до н.е. Особливість пляжів Поморія - колір піску. Через високий вміст заліза він тут майже чорний, проте вода абсолютна чиста і прозора. З суші місто оточене солоними озерами з цілющою гряззю, між якими розташовуються знамениті лікувальні санаторії. Поморіє розташоване на півострові, який з'єднаний із сушею вузьким перешийком. А ще це містечко відоме своїми винними погребами. Тож вечорами можна посидіти в кафе на набережній, покуштувавши таратору і келишок відмінного місцевого вина.