1. Усвідомте джерело страху. Цим джерелом є незнання того, що може статися під час вашого виступу перед людьми. Ви не боїтеся того, що не володієте предметом свого виступу. Ви боїтеся того, що не знаєте, що станеться, коли ви вийдете на сцену або встанете за кафедру.

2. Подивіться в обличчя своїм страхам. Якщо ви відчуваєте, як від страху тремтять і підгинаються коліна, нагадайте собі, що страх тримається за неіснуюче, що здається реальністю. Можна сказати майже з 100% упевненістю, що чого б ви не боялися – цього не трапиться. Якщо дійсно є реальний привід для тривоги, наприклад, ви забули важливий реквізит, придумайте, як вийти з положення, і годі про це хвилюватися. Пам'ятайте, ви завжди можете перемогти страх розумом.

3. Зробіть глибокий вдих. Робіть напередодні виступу дихальні вправи – вони допомагають розслабитися і тіла, і розуму. Одне з них ви можете робити де завгодно, навіть за хвилину до виходу. Встаньте рівно і спокійно, відчуйте твердий грунт під ногами. Закрийте очі і уявіть, що ви літаєте десь під стелею. Прислухайтеся до свого подиху. Скажіть собі, що поспішати нікуди. Сповільніть дихання так, щоб можна було відрахувати 6 секунд на вдиху і 6 на видиху. Так ви досягнете розслабленого і впевненого в собі стану.

4. Розслабтеся. Щоб по-справжньому розслабитися, потрібно оволодіти мистецтвом давати волю своїй уяві. Уявіть себе зробленим з м'якої гуми. Або уявіть, що ви сидите перед дзеркалом, і зобразіть губами іржання коні. Чому б не лягти на землю і не уявити, що ви літаєте? Або просто впасти на землю, як безвольна лялька. Уява дозволяє зняти напругу в м'язах тіла, а це, в свою чергу, дає загальне відчуття легкості і розслаблення.

Популярні новини зараз
Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше Українці поспішають зняти готівку через ліміти: скільки вдасться отримати протягом доби Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

5. Навчіться залучати свою аудиторію. Якщо ви до цих пір не пройшли професійний курс з теми публічних виступів, пошукайте відповідну для себе навчальну програму. Оволодіння мистецтвом публічних виступів значно підвищить ваші успіхи під час нарад, на презентаціях з продажу та навіть збільшить ваші шанси просування по кар'єрних сходах. Це обов'язковий навик для будь-якого керівника і власника бізнесу.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, чому активоване вугілля шкодить вашому здоров'ю.