У ці вихідні українці відзначають поминальні дні. Також вони називаються Антипасха, а в народі – Гробки, Проводи або Батьківські дні. Також використовується назва Радониця, але вона має конкретний день, а саме - вівторок через тиждень після Великодня, у цьому році це 18 квітня.

Що це за дати

В ці дні прийнято ходити на цвинтар до могил рідних, щоб розділити з ними радість Воскресіння Христового.

Також історію Антипасхи пов'язують з легендою про Фому Невіруючого. Вважається, що воскреслий Ісус на восьмий день з'явився апостолам. Серед них був апостол Хома, який не був присутній при попередніх явленнях Христа, а тому засумнівався в його воскресінні. У відповідь на це Ісус запропонував йому доторкнутися до його ран, щоб переконатися, що це дійсно він. Після цього Фома повірив в те, що Христос дійсно воскрес.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк "затягла" на проєкт "Пара на мільйон" подружку Віки Маремухи і Ані Суліми з СМПУ: мама чотирьох дітей і розлучення

Топ найвідвертіших образів Ані Сєдокової, яким позаздрить навіть Світлана Лобода: "Мої помідори"

В Індії жінка народила малюка з 4 руками і ногами - сплелися з близнюком в животі

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

Показати ще

Що можна і чого не можна робити на Гробки

У народі прийнято нести на кладовище їжу влаштовувати "посиденьки" біля могил. На могилах залишають паски, фарбовані яйця, чарку горілки. Ця традиція прийшла ще з язичества, коли вважалося, що померлі можуть повернутися в цей світ і поласувати делікатесами.

  • Поминальний стіл краще накрити будинку після приходу з кладовища. А паски і яйця роздати жебракам біля кладовища або віднести до церкви, де цю їжу віддадуть бідним.
  • Перед відвідуванням кладовища піти в церкву потрібно помолитися і замовити молитву за упокій померлих рідних.
  • Часто люди, прийшовши на кладовище, хрестяться на пам'ятник і цілують його. Але це має сенс тільки в тому випадку, якщо на могилі стоїть хрест, або він зображений на пам'ятнику.
  • Не варто нести на могилу штучні квіти. По-перше, мертві квіти мертвим людям ні до чого, а по-друге, пластик, з якого вони зроблені, дуже довго розкладається і забруднює навколишнє середовище.
  • Вагітним жінкам та маленьким дітям ходити на цвинтар не рекомендується.
  • Прибирати на могилах, ремонтувати та фарбувати огорожі потрібно заздалегідь.
  • Вважається, що в поминальні дні не можна нічого садити на городі – урожай не зійде.
  • Також у ці дні не радять займатися важкою фізичною працею, лаятися, лихословити, вживати алкоголь.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа"у цьому році 15 квітня християни відзначають свято Антипасха.