Мало кому відомий цей цікавий факт: у світі існує тільки чотири основні кольори паспорта.

Портал AdMe вирішив розібратися, від чого залежить забарвлення документа.

Червоний

Це найпоширеніший колір паспорта. Його обирають країни з комуністичним минулим або теперішнім: Словенія, Китай, Сербія, Росія, Латвія, Румунія, Польща і Грузія. Крім того, бардовий колір використовують члени Євросоюзу, окрім Хорватії. Країни, зацікавлені у вступі в ЄС - Туреччина, Македонія та Албанія - вже змінили паспорта на червоні. А ще бордові паспорта в Андського співтовариства націй - Болівії, Колумбії, Еквадору та Перу.

Популярні новини зараз

Спортивний літак впав на житловий будинок і спалахнув: 4 людини загинуло

Лілія Ребрик показала струнке тіло у відвертій сукні - "Яка солоденька!"

Син Потапа та Ірини Горової перетворився на справжнього чоловіка: "Фіксує красу"

Юрій Горбунов та Катя Осадча не стримують радості: "Нарешті! Відважна четвірка"

Показати ще

Синій

Цей колір паспорта символізує "новий світ", тому сині документи у 15-ти країн Карибського басейну. А ось у блоку Южно-Американських країн цей колір символізує зв'язок із торговим союзом Меркосур - це Бразилія, Аргентина і Парагвай. У союз також входить Венесуела, але там паспорта червоні. А ще сині документи у громадян США.

Зелений

Це забарвлення обирають більшість мусульманських країн, тому що зелений вважається улюбленим кольором пророка Мухаммеда. Крім того, зелені документи у громадян Буркіна Фасо, Нігерії, Нігеру, Берега Слонової кістки та Сенегалу – у цьому випадку колір показує приналежність до Економічного співтовариства країн Західної Африки.

Чорний

Чорний - найрідкісніший колір паспорта. Його використовують кілька країн в Африці - Ботсвана, Замбія, Бурунді, Габон, Ангола, Чад, Конго, Малаві та інші. А ще чорні "корочки" у жителів Нової Зеландії, тому що це національний колір країни.

Дивіться ролик на тему, чому паспорта бувають лише чотирьох кольорів

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв, як оформити біометричний паспорт в інтернеті.