Зрозуміти свої емоції і вміти впоратися з ними - здатність, притаманна розумним людям. Вони не тримають зла, вміють відпустити ситуацію і завжди готові рухатися далі. Рецепт щастя таких людей полягає не тільки в їх діях, а й у тому, чого вони не роблять.

Визначити точно, що саме відповідає за успіх таких людей, важко. Але можна помітити, чого вони намагаються уникати, і зробити з цього висновки.

1. Не втрачають можливості заощадити

Здатність управляти своїми фінансами - одна з характерних рис розумних людей. Існує багато деталей, яким варто приділяти увагу.

Установка додаткового крана з фільтром позбавить від необхідності купувати очищену воду в пляшках і швидко окупиться. Заправка картриджів замість покупки нових - ще одна розумна інвестиція. У мережі багато якісного контенту, і витрачатися на підписку журналу нерозумно.

Популярні новини зараз

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, хто догодив їй краще, ніж Еллерт: "Ми дивимося в одному напрямку"

Ведуча 1+1 Соломія Вітвіцька після розлучення знайшла собі розраду: "Далі буде ще цікавіше"

Вікторія Булітко пішла з "Дизель шоу" і перетворилася на просту пенсіонерку у хустині: "Десять років тому..."

"Холостячка" Злата Огнєвіч практично зняла труси і засвітила "равлика", Задворний може кусати лікті

Показати ще

Важливо вміти вичавлювати максимум з того, що ви маєте і за що вже заплатили.

2. Не покладаються на інших


Добре, коли у вашому житті є люди, на яких можна покластися. Але коли ви постійно розраховуєте на кого-то, це робить вас слабкіше. У вас може бути блискучий розум і видатні здібності, але все це не зможе принести користь, якщо ви завжди будете чекати допомоги інших.

Варто задуматися, чи дійсно вам не по плечу вирішити складне завдання. Страх зробити щось не так, зробити гірше, не впоратися - це бар'єри, за якими знаходиться рішення вашої проблеми.


3. Не погоджуються з тим, що їм насправді не подобається

Слово "ні" - потужний інструмент, і їм потрібно користуватися. Коли ви відмовляєтеся взяти на себе нові зобов'язання, ви отримуєте можливість впоратися з тими, які вже є. Уміння говорити "ні" - це ваша страховка від неправильного вибору.

Знайте собі ціну. Не погоджуйтеся з тим, що вам не подобається. В іншому випадку люди стануть користуватися вашою безвідмовністю, а ви будете почувати себе не на своєму місці.

4. Не тримають зла

Злитися і відчувати негативні емоції після неприємної ситуації нормально. Так ми реагуємо на стрес. Але якщо пройшло багато часу, а ви як і раніше таїть образу, це тільки шкодить вам. Збирати негативні емоції - значить постійно перебувати в стані стресу, а розумні люди намагаються цього уникати. Та й на вашому здоров'ї це відіб'ється не кращим чином.

5. Не покладаються на удачу

"Вірити в краще і бути готовим до гіршого" - фраза, якою варто керуватися, коли ви вкладаєте багато часу і сил в будь-яку справу. Надія на те, що все пройде за сценарієм, мотивує, а готовність до гіршого позбавить вас від розчарування в разі невдачі. Однак якщо людина не діє і чекає чогось від долі, це звичайна лінь.

Розумні люди не дозволяють удачі грітися в променях слави за важку роботу, в яку вони вклали свої серце і душу.

6. Не відмовляються від своїх ідей через те, що вони комусь не подобаються


Кожен має право на конструктивну критику на свою адресу. Вона допомагає зрозуміти, чому ваша ідея чи продукт не ідеальні. Але не можна відмовлятися від того, що для вас дуже важливо, через чиїхось припущень. Несхвалення ваших задумів може бути пов'язано з тим, що люди просто бояться вашого досвіду і хочуть перешкодити вашому розвитку.

Якщо ви хочете запустити бізнес-проект, опублікувати статтю або щось ще, збирайте більше відгуків, працюйте над помилками, але не дозволяйте собі відмовитися від мрії через чужої думки.

7. Не живуть минулим

Уміння програвати - важлива складова успіху. Якщо ви зазнали поразки, значить, ви ризикували, намагаючись домогтися чогось більшого. Рухайтеся далі і не чіпляйтеся за минулі помилки. Так, про них потрібно пам'ятати, щоб не повторити. Але якщо ви будете жити минулим, воно стане справжнім і позбавить вас майбутнього.

8. Не дозволяють зіпсувати собі настрій

Навряд чи можна назвати щасливим людину, чий настрій і самооцінка залежать від того, як він виглядає на тлі інших. Потрібно вміти радіти навіть маленьким перемогам і успіхам і не дозволяти думкам з боку затьмарювати вашу радість. Точка зору оточуючих суб'єктивна і не може говорити про реальний стан справ.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Нейробіолог Дін Бернетт розповів чому людський мозок не досконалий. Чому ми забуваємо імена людей, не можемо заснути вночі, і не помічаємо очевидних речей. Все виявилося досить просто, але захоплююче.