Більшість пам'ятників Леніну, які демонтували в рамках всеукраїнської кампанії з декомунізації, можуть перетворити в статуї князів і козаків.

Так, наприклад, в райцентрі Радивилів, що на Рівненщині, скульптуру вождя хочуть переплавити на статую засновника міста – князя Радзивілла. Мерія райцентру поки не знайшла підприємство, яке взялося б за цю ідею. Підрядники хитрують і намагаються привласнити частину якісної бронзи.

"Вели переговори з різними організаціями, які можуть цю роботу виконати. Але ціна, яку нам пропонували, не давала можливості повною мірою реалізувати цей проект", - зізнався заступник мера Радивилова Віктор Исюк.

Тим часом у Черкасах пам'ятник Леніну вже пережив перетворення. Там зі статуї радянського лідера зробили скульптуру козака. Ілліча одягли в яскраву вишиванку, вогненно-червоні шаровари і навіть жупан. Черкащани по-різному сприйняли таке перевтілення. Хтось підійшов із гумором, а хтось і з обуренням.

Популярні новини зараз
Головне за 2 жовтня: неправильні платіжки за газ, виправдання Потапа, вступ України до НАТО та нова комуналка У Бурятії помітили "вершників Апокаліпсису" на чорних жеребцях: викликають дикий сміх замість жаху Даша Кацуріна відверто розповіла про негативні сторони Дантеса: "У ліжку..." І Приват, і Ощад, і будь-який інший банк: українці ризикують залишитись без грошей, як врятуватися
Показати ще

Варто також зазначити, що зміни зазнав не тільки Ленін, але і чекіст Фелікс Дзержинський. Його бюст, який стояв навпроти адміністративної будівлі Бердянської виправної колонії, став пам'яткою українського полковнику Максиму Кривоносу. Радянському революціонеру змінили зачіску – зробили чуб-оселедець. Вуса стали трохи довше, а комір прикрасили орнаментами.

Нагадаємо, раніше "Знай.uа" повідомляв, що в рамках декомунізації в Києві перейменували ще одну станцію метро.