Щорічно 20 грудня в православній церкві вшановується пам'ять святого Амвросія Медіоланського, який жив в Італії приблизно у IV столітті і був відомий як єпископ християнської церкви і проповідник. Звичайно, у подібні церковні свята завжди є величезна кількість різних прикмет і традицій. Саме про це ми б хотіли розповісти вам більше, щоб ви знали, які прикмети є 20 грудня.

День Амвросія 2017: історія свята

Він вважається одним з найвпливовіших християнських єпископів. Авторитет Амвросія був настільки сильний, що навіть єпископ міг впливати на прийняття рішень імператором Феодосієм Великим. Цікаво, що більше ніхто не міг вказувати йому. І саме завдяки цьому визначилося розвиток держави на довгі роки. Ну і, звичайно, встановлення там християнства.

День Амвросія 2017: традиції і заборони свята

Звичайно, 20 грудня діє Різдвяний піст, тому гучних і веселих гулянь на День Амвросія не проводилося, так і стіл накривали не дуже багато. У народі зазвичай тривали приготування до свята Різдва Христового. Жінки наводили лад у хаті, прали, робили генеральне прибирання, перевіряли заготовки на зиму. Чоловіки в цей день традиційно різали курей, свиней, коптили рибу, м'ясо, сало. А незаміжні дівчата вишивали, шили. Було повір'я в День Амвросія, яке засвідчував, що чим красивіше буде наряд у дівчини, тим швидше вона вийде заміж.

Популярні новини зараз

Настя Каменських і Потап відпочивають з мамами: як виглядають свекруха і теща подружжя

Розлучена Slavia дісталася до великої сцени: "націлилася" на успіх Дзідзьо

Оля Фреймут позмагалася красою з молодшою сестрою: очі розбігаються

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще

День Амвросія 2017: прикмети свята

Якщо людина народилася 20 грудня, то їй потрібно носити талісман у вигляді чорного агата або сердоліку.
Так само, якщо ви народилися в День Амвросія, то ви будете майстром на всі руки, а дівчата рукодільницями.
Пішов щільний і мокрий сніг - ознака того, що літо буде вологим, з великою кількістю опадів, і навпаки Сонце 20 грудня перебуває в серпанку - завірюха буде.
А якщо сонце 20 грудня ховається за хмарами, то незабаром буде сніг.

Дивіться: День пам'яті преподобного Амвросія Оптинського

Тепер ви знаєте, прикмети і традиції у День Амвросія і точно нічого не пропустите.