Щорічно 25 червня відзначається День моряка або, по-іншому, День мореплавця (Day of the Seafarer).Рішення про відзначення було прийнято в 2010 році. Держави-члени Міжнародної морської організації (ІМО), що входять до ООН, підписали на конференції в Манілі резолюцію №19, що послужила підставою установи цього професійного свята.

У резолюції підкреслювалося, що спеціальний день для людей усіх морських професій необхідний, тому що внесок моряків у справу міжнародної торгівлі, світової економіки і розвиток громадянського суспільства в цілому переоцінити. Ці слова були адресовані до 1,5 мільйонів професіоналів, що зв'язали своє життя з водною стихією.

Свято присвячене саме морякам торгового флоту, які, на відміну від військових моряків, свого свята досі не мали — дні працівників морського і річкового флоту відзначалися в основному людьми, які не мають безпосереднього стосунку до роботи в морі. Статистика повідомляє, що морякам торгового флоту здійснюється 80% всієї світової торговельної діяльності.

Свято проходить під егідою ІМО і кожен рік присвячений певній темі. Сама ж Міжнародна морська організація (International Maritime Organization, IMO) — це спеціалізована установа ООН, що відповідає за питання безпеки судноплавства та запобігання забрудненню морського середовища, судами.

Історія залишила чимало славних сторінок подвигів моряків, про них пишуться численні романи, повісті, створюються кіно - і мультфільми. Навіть відкриття пам'ятника одному з відомих моряків-мультгероїв стало великою подією в Америці.Але, як і будь-професійне свято, День моряка — це не тільки привід привітати «морських вовків». Це, перш за все, привід заявити про насущні проблеми, з якими стикаються сучасні моряки. Однією з таких проблем на міжнародному рівні є проблема піратства.

Популярні новини зараз

Популярна українська танцівниця надихнулась прикладом Ані Лорак та "тікає" до Москви: "Запалимо разом"

У Харкові вшанували пам'ять загиблих в авіакатастрофі АН-26 під Чугуєвом: квіти, сльози і сотні небайдужих

Зеленський після замаху на Шефіра посилив охорону: поліція переходить на особливий режим роботи

Настя Каменських зайняла місце Каті Осадчої після пологів: розповість про весілля Alyona Alyona і "походеньки" Клопотенко

Показати ще

Піратство виникло практично одночасно з початком судноплавства, і піратські дії були спрямовані на захоплення суден усіх категорій. І якщо раніше традиційними районами нападу піратів вважалися води Південно-східної Азії, узбережжя Африки і Латинської Америки, то в даний час особливо гостро стоїть проблема піратства у водах, прилеглих до африканської держави Сомалі.

Як повідомляв портал "Знай.uа", щорічно в останню неділю червня вся українська молодь відзначає національне свято — День молоді.