21 червня 1962 року народився засновник і лідер рок-групи "Кіно" Віктор Цой. Сьогодні, 21 червня, він відзначив би свій 56-й день народження. Музика Цоя кардинально змінила російський рок, а виконавець став кумиром кількох поколінь — армія його шанувальників постійно зростає. На пісні Цоя виходять кавери у виконанні зірок сучасної естради, його музика, як і раніше користуються популярністю у молоді і людей старшого віку.

Віктор Робертович Цой народився 21 червня 1962 року в Ленінграді. У своїх батьків - викладача фізкультури та інженера – він був єдиною дитиною.

Віктор Цой з дитинства любив малювати. Він закінчив середню художню школу і вступив у художнє училище імені Сєрова, звідки його відрахували за неуспішність.

Кумирами молодого Цоя були Михайло Боярський, Володимир Висоцький і Брюс Лі.

Влітку 1981 була заснована група "Гарін і Гіперболоїди", яка пізніше була перейменована в "Кіно". Керував молодими музикантами Борис Гребенщиков. Перший альбом колективу отримав просту назву - "45".

Віктор Цой у складі групи "Кіно" встиг записати 8 альбомів і знятися в кількох фільмах.

15 серпня 1990 року Віктор Цой загинув в автокатастрофі в декількох десятках кілометрів від Риги.

Останній альбом групи "Кіно" вийшов у грудні 1990 року вже після смерті популярного музиканта. Він отримав символічну назву "Чорний альбом".

Трагічна смерть Віктора Цоя була шоком для його фанатів. Серед багатьох шанувальників музиканта ходить фраза: "Цой не помер. Він просто вийшов покурити".

Ми вирішили зібрати 5 кращих пісень кумира мільйонів, слава яких змушують думати, переживати і відчувати.

У минулому році фанати Цоя святкували ювілей музиканта - йому могло виповнитися 55. "Знай.uа" докладно писав про життя культу багатьох поколінь.