14 жовтня в усій країні відзначається День українського козацтва. Для нас це дуже важливе свято, адже ніхто не зможе посперечатися з тим, наскільки великим був вплив козацтва на історію України. І таке свято, як День українського козацтва ми вирішили розповісти вам про найвідоміших отаманів нашої країни.

Найвідоміші отамани України

Дмитро Вишневецький

Потомствений староста і спадкоємець. У 1554 році став стражником Хортиці. Там він і спорудив кріпосне містечко — прототип Запорізької Січі. Так само, добре відомий завдяки своїм військовим походам на Крим. Але в 1963 році він з військом зазнав поразки. Вишневецький був схоплений у полон і був переданий турецькому султану для страти. Вбили його дуже жорстоко – повішенням за ребро. До речі, саме через таку смерть в народі Вишневецького пов'язують з легендарним козаком Байдою.

Петро Конашевич-Сагайдачний

Саме з цією людиною пов'язані найбільші успіхи козацтва в історії України. До речі, саме він вперше назвав себе Гетьманом. У 1606-1614 роках провів кілька вдалих походів на Крим, де розбив ханське військо, захопив кілька найбільших турецьких фортець. Так само, він дуже вміло використав морський потенціал, і на чайках допливав навіть до Стамбула.

У 1618 році почав Московський похід, в рамках якого розгромив дуже багато сіл і міст на території сучасної Росії. З часом козаків вже було близько 40 тисяч. І завдяки такій значній армії, Петро Конашевич-Сагайдачний зумів добити ряду принципових поступок для козацтва та населення України від Поляків, за що підтримував їх у війні, на якій і помер гетьман. Сагайдачного було поранено отруєною стрілою, і до кінця своїх нею він відчував страшні муки.

Іван Сірко

А цей козацький отаман став легендарним ще за життя. За деякими даними, він брав участь більш ніж в 250 боях. А за кілька нападів на турецькі й кримські фортеці отримав від ворогів прізвисько «Урус-шайтан». До речі, а саме цікаво, що на знаменитій картині Рєпіна зображений саме Іван Сірко.


До речі, помер він не в бою, а в своєму маєтку на пасіці на території сучасної Дніпропетровської області.

Дивіться: В Сватове відсвяткували День захисника України і День українського козацтва

Нагадаємо, що 14 жовтня в нашій країні відзначають День українського козацтва.