Журналіст Єлизавета Худякова розповіла про те, як незмінно милі казкові персонажі перетворилися в збоченців і вбивць дитячої психіки.

Людина бачить світ і оцінює навколишній в межах своєї зіпсованості. Показуючи дітям і дорослим одну і ту ж картинку, ми отримаємо різні відповіді на питання: "Що ви бачите?" Діти побачать веселих дельфинчиков, дорослі — переплетені тіла чоловіка та жінки.

Накопичений досвід змінює наш погляд на світ, а страждають від цього діти, яким не гнатися за нашими дорослими "тарганами" в головах.

Дорослий світ абсурду і подвійних стандартів днями знову безпардонно вторгся в казковий і затишний світ дитинства.

Біда на цей раз прийшла з Туманного Альбіону.

Популярні новини зараз

Укрзалізниця спростила купівлю квитків: тепер без черг до каси і достатньо тільки смартфона

Вийшла заміж двічі, став батьком і перемогла рак: що змінилося в життях зірок "Величного століття" за 10 років

Королева Єлизавета II не слухає лікарів. Вона пішла на хрестини онуків. Є перші фото після хвороби

"Гузнолизів достатньо...": українська медсестра розповіла про несправедливість, одні отримали - 10 тис. грн, а "улюбленці" 40 тис. грн

Показати ще

Мешканка Британії зажадала виключити зі шкільної програми для молодших класів казку "Спляча красуня", так як не хоче, щоб її шестирічного сина презентували неправильні ідеї сексуальної поведінки і згоди. Мовляв, принц поцілував Сплячу красуню, не спитавши її згоди і не уточнивши почуття.

А в 2003-му в одній з британських шкіл в рамках релігійної толерантності виключили зі шкільної програми для дітей до шести років казку про трьох поросят, так як порахували історії про свиней образливими для мусульман.

У Європі здавна з подачі Комітету Європарламенту з прав жінок та гендерної рівності час від часу обговорюють ідею про заборону дитячих книг і казок, де показана традиційна родина з батьком-годувальником на чолі і залежною матір'ю-домогосподаркою.

Казки можна використовувати по-різному. В тому числі в боротьбі за права сексуальних меншин. В Америці в 2017 році випустили в прокат чергову екранізацію "Красуні і чудовиська".

В одному з героїв стрічки світове співтовариство однозначно розгледіло гомосексуаліста, у зв'язку з чим у ряді кінотеатрів прийняли рішення не демонструвати фільм.

Нагадаємо, в українських кінотеатрах збираються показувати російський фантастичний фільм "Останній герой".

Крім того, Лапландія вважається країною чудес. Саме тут проходила велика частина сюжету казки "Чудесна мандрівка Нільса з дикими гусьми". Тут же за переказами знаходиться резиденція і майстерня Діда Мороза. Насправді, Лапландія ніколи не мала самостійної державності і є заполярній областю, розділеної на сьогоднішній день між Норвегією, Швецією, Фінляндією і Росією. Однак чудесні події тут все-таки відбуваються.

Дивіться сюжет про казки

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", мусульманин і свиня розпалили міжрелігійний конфлікт у Росії.