Ми вже писали про вісім мальовничих місць Іспанії, де проходили зйомки серіалу «Гра престолів». Але є одне особливе місто, яке відіграло не тільки першорядну роль у шостому сезоні серіалу, але і заслуговує найпильнішої уваги мандрівників. Це Жирона – оазис середньовіччя в сучасній Іспанії.

Як відзначає директорка з туризму компанії «Пілот» Ольга Горощенко, Жирона і раніше користувалася популярністю у любителів подорожувати, а після того, як там були відзняті головні сцени «Гри престолів», в місто потягнулися і численні фанати серіалу. Але навіть якщо ви далекі від перипетій семи королівств, подивитися на вузькі вулички і величні собори Жирони має кожен поважаючий себе шанувальник історії та архітектури.

Місто знаходиться на північному заході Іспанії, в 80 км від Барселони і в 25 км від популярного узбережжя Коста-Брава. За свою тисячолітню історію Жирона пережила не менше 25 військових облог. Потрапивши сюди, переносишся в Середньовіччя навіть без допомоги зеленого екрану. Старе місто з тисячолітніми міськими стінами, зі стародавніми храмами, різнокольоровими будинками біля річки, арабськими лазнями, колоритним єврейським районом з вузькими звивистими вуличками. І над усім цим височіє кафедральний собор, побудований в XI столітті. Височиє буквально, тому що до храму ведуть широкі сходи в 86 ступенів. Саме по цих сходах пройде Серсея Ланністер.

Ви зможете зробити приголомшливі фотографії на місцях зйомки «Гри престолів». Це монастир Сан-Пере-де-Гальиганс (він же Gallіgants , бенедиктский монастир), монастир Сант-Даніеля, Музей археології та Головний Жиронский собор – ви відразу впізнаєте ці монументальні будівлі.

Відомо, що під час зйомок жителів центральних районів попросили не виходити з будинків і не пити, за звичкою, вино на балконах. Мерія посилала жителям смски про те, в які години будуть проходити зйомки. А за кожен день невиходження на вулицю мешканці перекритих районів отримали по 100 євро.

Популярні новини зараз
Нові ціни на цибулю налякали покупців: такого зростання ніхто не чекав, що буде далі Українець поскаржився на Monobank через 4 роки довірчих відносин: посеред ночі почали зникати гроші Головне за ніч: рекордні ціни на продукти, приниження Тіматі від Астаф'євої, чого чекати від курсу долара та втрати ЗСУ ПриватБанк дає студентам 50 гривень на каву: як отримати гроші
Показати ще

В Жироні були відзняті види загадкового Браавоса: вулиці, ринки, міст, театр Изембаро.

Кафедральний собор Жирони виступив в ролі Великої септи Бейлора, розташованої в Королівській Гавані, – ключового місця шостого сезону.

Зараз в Жироні всюди висять плакати «Girona: la terra de dracs» - в перекладі з каталонської «Жирона – земля драконів». Магазини та ресторани попрацювали над назвами у своєму асортименті. А туристи можуть прогулятися легендарними місцями саги «Гри престолів».