Католицьке різдво, незважаючи на те, що у нас сильною популярністю не користується, все одно дуже важливе і цікаве свято. Тим більше, що зовсім недавно в Україні 25 грудня стало офіційним святом. Тому ми вирішили розповісти вам трохи більше про свято, його традиції і як Католицьке різдво відзначають в інших країнах.

Католицьке різдво 2017: традиції свята

Потрібно сказати, що підготовка до свята починається за 5 днів до нього самого. 20 грудня всі господині починають наводити вдома порядки і прикрашати їх святковими іграшками. Потрібно відзначити, що в Католицьке різдво потрібно прикрашати будинок не тільки ялинкою та іграшками, а і вінками з омели і шкарпетками, де, до речі, і повинні бути новорічні подарунки.

Крім цього традиції святкування католицького різдва увазі встановлення в кожному будинку скульптурної композиції з яслами, наповненими соломою. Вважається, що це захищає дім від злих сил і пристріту.

До речі, вперше ці традиції на Католицьке різдво з'явилися в Німеччині. А все тому що це дерево там символізувало вічне життя і родючість.

Популярні новини зараз
Провели в останній політ: військові льотчики ЗСУ героїчно загинули, завдавши серйозного удару ворогу На путіна навесні було скоєно замах, на жаль провальний - ГУР МО України Вдова Дудаєва записала звернення до всього українського народу: Кавказ чекає, коли росія зникне Артилеристи прицільним ударом розбомбили базу російських загарбників — допомогли космічні розвідники
Показати ще

А напередодні Католицького різдва відзначають Святвечір. 24 грудня – це дуже строгий піст, який дозволяється їсти тільки зварені зерна пшениці або ячменю, приправлені медом. Зате закінчується це досить швидко. Вже з появою першої зірки посту можна не дотримуватися. Відразу після цього вся родина збирається за святковим столом, молиться і починає трапезу. Потрібно відзначити, що зазвичай стіл накривають на 1 особу більше, ніж буде присутніх на вечері. Це символізує зв'язок з померлими родичами.

Важливо, що Святвечір у католиків сяткується не так як у нас. Зазвичай це тихі вечори, які люди проводять у сімейному колі. До речі, колядки у них не вітаються, тому що церква вважає це відгомінами язичництва.

Дивіться: Як українці ставляться до перспективи вихідного на католицьке Різдво 25 грудня

Нагадаємо, що Католицьке різдво щорічно відзначається 25 грудня. Потрібно сказати, що його починають святкувати за 5 днів до самого свята, а після – ще 6 днів.