Старий Новий рік майже завершує всі зимові свята. Як повідомляє Politeka, щороку це свято відзначають 13 і 14 грудня. Напевно, багатьом цікаво, як взагалі з'явився Старий Новий рік і чому його святкують через два тижні від звичайного. І тому ми вирішили розповісти вам найцікавіше про свято.

Коли Старий Новий рік 2018

Тут обов'язково потрібно розповісти, як з'явився Старий Новий рік. Адже це свято відзначається саме через зміну календарів, а їх за всю історію було дуже багато.

З самого початку, якщо вірити Біблії, то світ був створений 1 березня 5508 року до н. е. тобто, Новий рік починався навесні, ну і відзначався відповідно. Далі, під час Константинополя вирішили перерахувати всі ці дати, і вийшло так, що Новий рік почали відзначати 1 вересня, а, до речі, створення світу перенесли на 5509 рік.

Коли в Київській Русі основний вірою було язичництво, то Новий рік святкували в день весняного сонцестояння – 22 березня. Пізніше, дата Нового року повернулася знову на 1 вересня. Сталося це після прийняття на Русі християнства.

Популярні новини зараз

"Синій" мужик заснув на залізниці при -18 і не прокинувся, коли над ним проїхав поїзд: святкує другий день народження

"Пірнання в ополонці - дешеве позерство": українець зруйнував головний міф Водохреще і назвав гідну альтернативу

У Польщі знайшли загиблого українця, який висів на дорожньому знаку: не витримав проблем з грошима і дружиною

Багатотонна фура відправила під воду понтонний міст: два села лишилися без жодного сполучення

Показати ще

І ось вже наступна зміна була більш звичною для нас. Петро 1 переніс дату святкування Нового року на 1 січня. Цікаво, що через це, 1699 рік тривав всього лише 4 місяці.

І вже в 18-му столітті вся Європа перейшла на григоріанський календар, але не ми. Після цього наш календар почав відставати на 13 діб.
Для скорочення такого розриву в 1918 році Рада народних комісарів видала декрет з розпорядженням перейти на григоріанський календар — сучасне літочислення. Вийшло, що 31 січня прийшло на зміну відразу 14 лютого. Так, коли Старий Новий рік опинився в календарі 14 січня, в народі ще відзначають день Святого Василя.

Дивіться: Як з'явився свято Старий Новий рік

Тепер ви знаєте, коли Старий Новий рік, розумієте, чому у свята така назва, і як воно з'явився.