По-перше, не забувайте, що день входить до Успенський піст. Тому сильно веселитися можна, не можна шуміти і грішити. У більшості в Україні цей робочий день короткий, а значить варто більше часу приділити релігії. Не можна їсти заборонені в піст продукти і вживати алкоголь.

У цей день згадують двох Лаврентієв: Римського і Калузького. Перший жив в 3-му столітті, народився в місті Оска, в Іспанії, і навчався науці богослов'я у архідиякона Сикста. Другий захищав Калугу від набігів кримських татар в 1512 році. Поруч з його могилою звели Лаврентьевский монастир. Йому моляться про зцілення хвороб очей, просять про прозріння і збереженні від пристріту.

Молитва святому Лаврентію

О, пресвятий і предивний мученику Христовий, архідияконе Лаврентію! Віру та страждання твої прославляючи, вшановуємо перемогу та блаженний твій перехід через розпечене вугілля від темряви віку цього до незгасного світла Престолу величі Божої. Тим-то молимо тебе: як колись тих, що з вірою до твого заступництва вдавалися, своїми чудесами ти зціляв, так прийми й нас під покров твій, у хворобах і скорботі заступником будь. І як від сліпоти ти позбавляв, так молитвами своїми біля Престолу Божого і нашу душевну сліпоту зціли. Споглянь на наше тілесне й душевне розслаблення та на видимих і невидимих ворогів наших, від нападів яких ми смуток маємо, хоробрістю та пильністю нас зміцни. Щоб, за твоєю допомогою пройти шлях цього тимчасового життя, подолавши всі біди, скорботи й усі напасті, та досягти Царства Божого, де ти перебуваєш і щиро молишся за людей, що з вірою до тебе припадають і оспівують дивного у святих Бога Ізраїлевого на віки віків. Амінь.

Прикмети в цей день

  • Дивись опівдні на воду: коли тиха, то осінь буде тиха, а зима без завірюх.
  • Сильна спека в цей день продовжиться всю осінь.
  • Цей день від очних хвороб рятує.
  • Нещасливий день.
  • Народженим в цей день слід носити селеніт. Їх колір - рожевий.

Популярні новини зараз

Доросла "бджілка" Аліна Гросу вдарилась у самокритику: "Я сама по собі є-бо-бо"

Данилко не встояв перед попою Полякової на "Масці": Оля нагнулася прямо перед ним

Комунальні тарифи та ціни весни: що подорожчає вже з 1 березня

"Дитина" Тіни Кароль і Дана Балана зворушила українців: кароока дівчинка з бантиком

Показати ще