Працівники лісництва на Кіровоградщині, обходячи цьогорічні насадження акації у ярах, знайшли новонароджених покинутих дитинчат косулі.

Лісничі помітили під кущем двійко малесеньких козенят, які вже майже не ворушились і ледве дихали через виснаження і зневоднення.

"Вони були майже непритомні, розміром трохи більше за кошеня. Таке, як котик, невеличке таке було", - розповів журналістам мисливствознавець Олександр Сисой.

Лісничі спробували розшукати матір, але ніде не знайшли навіть слідів. Скоріш за все, мама-косуля стала жертвою хижаків чи браконьєрів. В іншому випадку вона не покинула б дитинчат, кажуть мисливствознавці.

За словами головного лісничого Михайла Косенка, працівники лісгоспу вирішили забрати козенят до свого господарства і там спробувати їх виходити.

Популярні новини зараз
Війна в Україні таки дійшла до Ані Лорак, але з іншого боку: росіяни знищили будинок За комуналку платити більше не будемо: українці дізналися, тарифи на які послуги точно не зростуть Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок З Європи можуть видворити тисячі українських біженців: хто може потрапити "під роздачу"
Показати ще

Ця справа виявилась нелегкою. Одна з косуль категорично відмовлялась від козячого молока, яким годували її лісничі. Доводилось їй давати буквально по кілька крапельок – саме скільки вдавалось згодувати малечі.

За життя косуль боролись майже місяць. По черзі що кілька годин годували козенят спочатку з піпетки, згодом із пляшечки.

Зараз Саші і Маші – саме так назвали працівники лісгоспу малюків косулі, приблизно по два місяці. Вони здорові козенята і легко випивають по 2 літри молока на день, за яким лісничі щоранку їздять у сусіднє село. Потрохи козенята вже починають їсти і травичку. Через пару місяців почнуть давати їм і зерно, - хваляться лісничі.

Козенята до року перебуватимуть під опікою своїх рятівників. Для них вже збираються будувати більший, просторіший вольєр. А про те, чи зможуть згодом вигодувані людьми косулі адаптуватися до життя на волі – лісівники ще будуть радитись з фахівцями.

Як повідомляв портал "Знай.ua", місцевою знаменитістю в Державному парку в штаті Луїзіана є самка оленя по імені Меггі, яку врятували і вигодували люди із самого народження.