Дата Масляної щорічно змінюється, тому питання про те, коли ж відзначати її, постійно всіх цікавить. І в 2018-му році Масляна буде 12 лютого. Це одне з найцікавіших та найвеселіших народних свят, з яким пов'язана величезна кількість різних традицій і повір'їв. Звичайно, в такі дні є і заборони. Саме про них ми б хотіли розповісти вам, щоб ви знали, що не можна робити в Масляну.

Що не можна робити в Масляну: головні заборони

Незважаючи на те, що це досить веселе торжество, заборони на Масляну стосуються майже всіх сфер життя, починаючи з їжі, закінчуючи поведінкою.

Вважається, що на Масляну не можна їсти ніяких м'ясних продуктів. Адже це буде сирний тиждень. Але ось на рибу ця заборона свята не поширюється, тому її і відповідно млинці з рибою їсти можна.

Так само, заборони на Масляну стосуються і нашої поведінки. Вважається, що цілий тиждень свята ні в якому разі не можна злитися, лихословити і лаятися. Особливо це стосується близьких вам людей. Не варто забувати, що після Масляної відразу ж почнеться Великий піст, до якого теж потрібно готуватися.

Популярні новини зараз

Ткач з "Квартал 95" перетворився на Кароль і довів Потапа до сліз: "Тіна після карантину"

Ірина Білик роздумує над життям без чоловіка: "Яка від них користь?"

Кучерява Ольга Сумська блиснула стрункими ніжками в яскравому міні - "На 20 років молодше!"

Ощадбанк заявив про знищення карт українців: "Було прийнято рішення про призупинення"

Показати ще

Крім цього, як би не хотілося, прибирати в будинку доведеться. Вважається, що Масляну не можна проводити в грязному будинку. Тому майже кожен день свята люди прибирали. Та й, як ми вже говорили, відразу ж після Масляної починається Великий піст, а це торжество вже точно заборонено зустрічати не прибраному приміщенні.

Працювати на Масляну не тільки можна, а навіть потрібно. Як мінімум це пов'язано з тим, що в Масляну потрібно багато і смачно готувати. Особливо млинців, їх потрібно їсти чи не кожен день свята.

Ну звичайно, однією з головних традицій Масляної вважаються гуляння. Родичі постійно ходили в гості і запрошували до себе. А ось недотримання цієї традиції вважалося не просто дуже поганим тоном, а неповагою до свята.

Дивіться: Що робити на Масляну

Тепер ви знаєте, що не можна робити в Масляну і точно не порушите ніяких заборон в свято.