30 липня весь світ святкує Міжнародний день дружби (International Day of Friendship). Цю дату встановлено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН № 65/275 від 3 травня 2011 року.

Міжнародний день дружби: історія свята

Ідеологічна основа цього свята – Декларація та програма дій в галузі культури миру та Міжнародного десятиріччя культури миру і ненасильства в інтересах усієї планети (2001-2010).

ООН закликала держструктури, а також міжнародні та регіональні організації відзначати цю дату у відповідності з культурними традиціями і звичаями тієї чи іншої країни та організовувати заходи та ініціативи, які будуть мотивувати зусиль міжнародного співтовариства будуть спрямовані на заохочення діалогу між цивілізаціями, солідарності, взаєморозуміння та примирення.

Так, в резолюції підкреслюється важливість Міжнародного дня дружби, так як він створений зміцнювати дружні відносини між різними народами. «Дружба між народами, країнами, культурами і окремими особами може надихнути на зусилля із забезпечення миру і дає можливість навести мости між товариствами, які шанують культурне різноманіття», — сказано в документі.

Зараз у світі повно убогості, насильства та порушень прав людини. Це підриває безпеку, соціальні підвалини, створює перешкоди для розвитку, а також роз'єднує світове суспільство.

Популярні новини зараз
Взимку українців можуть очікувати нові випробування: відключення світла ще квіточки Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти
Показати ще

Для того, щоб успішно боротися з цими викликами і загрозами, потрібно викорінити причини їх виникнення. Цього можна домогтися шляхом прояву солідарності, яка може виражатися у багатьох формах. В першу чергу це дружба, адже вона робить нас ближчими один до одного. Разом ми можемо досягти згоди, створити нормальні умови для існування єдиного суспільства.

Відзначається, що в Міжнародний день дружби молодь залучається до громадської діяльності, спрямованої на шанобливе сприйняття різних культурних традицій.

На даний момент у багатьох країнах світу щорічно проводяться заходи, які пов'язані з пропагандою дружби та толерантного ставлення до оточуючих.

Нагадаємо, що українці 8 липня відзначають День сім'ї.

Як повідомляв портал Знай.uа, вибратися з френдзони можна, якщо знати як.

Також портал Знай.uа писав, що не можна розповідати людям про свої стосунки і як зберегти міцний шлюб.