Щороку 29 квітня по всьому світу відзначається Міжнародний день танцю (International Dance Day). Це свято, присвячене всім стилям танцю, почали відзначати з 1982 року за ініціативою Міжнародної ради танцю (International Dance Council, CID) ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана-Жоржа Новерра (Jean-Georges Noverre), реформатора та теоретика хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як "батько сучасного балету".

Історія танцю

Жан-Жорж Новерр (29 квітня 1727-19 жовтня 1810) — французький балетмейстер, хореограф і теоретик балету, учень балетмейстера Л. Дюпре. Виступав як танцівник і очолював балетну трупу в театрі "Друрі-Лейн" у Лондоні.

Новерр розробив принципи героїчного балету і балету-трагедії. У 1759 році вийшла його знаменита праця "Листи про танець і балети", де Новерр обґрунтував принципи балету-п'єси, втілюваного засобами дієвих пантомім і танцю в співдружності композитора, хореографа і художника.

Тому, за задумом засновників, головна ідея цього свята — об'єднання всіх напрямків танцю, як єдиної форми мистецтва, а сам День танцю — це привід для її вшанування, а ще — її здатності долати всі політичні, культурні та етнічні межі, можливості об'єднувати людей в ім'я дружби і миру, дозволяючи їм говорити однією мовою — мовою танцю.

Популярні новини зараз

Лілія Ребрик запропонувала ідеальний спосіб пережити аномальну спеку: "Літо покаже, хто ростив ляшки..."

Копія Тіни Кароль? 63-річна мама Дана Балана показала архіви з дитинства

Щороку по 45 хвилин: Мінінфрастуктури повертає техогляд, українським водіям радять приготуватися

Анна Богдан задовольнила красунчика руками, і це не "Холостяк" Заливако

Показати ще

І, звичайно ж, в цей день весь танцюючий світ — колективи театрів опери і балету, сучасні танцювальні трупи, ансамблі сучасного бального і народного танцю та інші, як професійні, так і самодіяльні артисти — відзначатимуть своє професійне свято. Форми ж святкування вельми різноманітні — від традиційних концертів і виступів до танцювальних флешмобів і незвичайних уявлень.

На офіційному ж рівні, за традицією, щороку хто-небудь з відомих представників світу хореографії виступає зі зверненням до громадськості з посланням, нагадує людям про красу танцю. Так, у різні роки з урочистими промовами з нагоди Міжнародного дня танцю виступали такі світові знаменитості, як: Роберт Джофри (США), Мегі Марэн (Франція), Майя Плісецька (Росія), Моріс Бежар (Франція), Вільям Форсайт (США-Німеччина), Стефан Пейдж (Австралія), Міяко Йошида (Японія-Великобританія), Хуліо Бокка (Аргентина), Лін Хвай-мін (Тайвань) та інші.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що група синоптиків склала прогноз погоди для українців на травень.