Складено список найбільш глибоких озер на нашій планеті. Це величезні водойми, на яких трапляються навіть шторми і бурі.

Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ. Першим з кінця списку йде озеро Матано. Його глибина становить 590 метрів.Матано розташувалося на індонезійському острові Сулавесі. Його вважають місцевим Байкалом, оскільки воду з цієї водойми можна пити без додаткової обробки. Озеро цілком судоходн, тут іноді трапляються бурі і шторми.

Глибина озера Крейтер - 594 метра. Воно знаходиться в США, штат Орегон. Водойма сформувався в результаті вулканічної активності — власне, це колишній кратер канув в Лету вулкана Маунт-Мазама. Завдяки тане снігах води Крейтера відрізняє особливий, небесно-голубый колір.

Популярні новини зараз
За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження "Київводоканал" звернувся до споживачів із важливим попередженням: що вимагають від кожного Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Малаві — найглибше з озер Східно-Африканської рифтової долини (706 метрів). У водоймі вчені знайшли для себе справжній ноїв ковчег: тут водяться виняткові види риб, які не зустрічаються більше ніде на планеті.

Каспійське море (глибина - 1025 метрів) омиває береги п'яти країн: Росії, Казахстану, Ірану, Азербайджану і Туркменістану. Площа солоного озера становить значні 371 тисячу квадратних кілометрів, тут ведеться не тільки промислова здобич, але і розробка покладів нафти.

Танганьїка сягає в глибину 1470 метрів. Воно розташоване в глибокій тектонічній западині Африки. Тут водиться кілька видів крокодилів і гіпопотамів. Озеро є домом для цілих п'яти видів птахів-ендеміків. Відкрили його абсолютно випадково: британські дослідники Джон Спік і Річард Бертон буквально натрапили на озеро, коли шукали витоки Нілу.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" складено список місць під Києвом, де найкраще відпочити на травневі свята. У списку таких об'єктів значиться ВДНГ, парк Партизанської слави, Китаєво, Дарницьке лісництво, Гідропарк (на однойменній станції метро). Майже всі ці місця сусідять з водоймами, де можна ловити рибу, кататися на човнах та катамаранах.