Швидше за все, в світі не знайдеться жодної людини, яка б не чула про "Титанік". І не тільки тому, що це була велика катастрофа – вся справа в однойменному фільмі Джеймса Кемерона, який назавжди зробив "Титанік" найбільш відомим з усіх затонулих кораблів. Але з моменту зустрічі судна з айсбергом минуло вже більше століття, так чому ж легендарний лайнер досі не підняли на поверхню?

Найбільший у світі, на момент спорудження, пасажирський лайнер "Титанік" затонув в Атлантичному океані через зіткнення з айсбергом 15 квітня 1912 року. По дорозі з Саутгемптона в Нью-Йорк. На борту перебувало понад 2200 осіб, включаючи екіпаж. Врятуватися змогли близько 700 пасажирів. Багато з тих, хто так і залишився на кораблі були багатими людьми, так що їх родичі відразу ж заговорили про необхідність підняти Титанік з дна.

Але незважаючи на достатню кількість грошей, здійснити цю операцію виявилося неможливо. І справа була не тільки в технічних можливостях, які само собою, на початку 20 століття сильно відрізнялися від нинішніх. Точні координати загибелі Титаніка були невідомі, так як корабель затонув посеред північної частини Атлантичного океану. І навіть при довжині в 269 метрів, відшукати його було не просто. Крім того, під час тривалого занурення, корабель рухався, і хоча радисти передали точні координати, він міг зміститися в будь-якому напрямку.І не варто забувати про те, що корабель розвалився на 2 частини, що вдвічі збільшило складність пошуків.

Популярні новини зараз
Кирило Буданов пояснив, чи варто чекати наступу з Білорусі Як визначити, чи заряджена батарея: проста перевірка за декілька секунд Чого потрібно позбутися перед Новим роком: залиште в минулому ці 5 речей, щоб почати все з чистого аркуша Катя Репяхова заявила, що не боїться розлучення з Віктором Павліком: "Коли він зустрічав своїх нових дружин..."
Показати ще

Висувалися різні варіанти підйому Титаніка, в разі його виявлення, але в розпал обговорення, відбулися перша та друга світові війни. І ідея підняти Титанік була забута.

В основному Титанік хочуть підняти до цих пір із-за того, що корабель був буквально набитий скарбами, рідкісними колекціями, і особистими коштовностями пасажирів. Висувалися і висуваються тисячі абсурдних ідей, яким чином можна було б підняти легенду з дна. Але в тому то і проблема, що знайти його не вдається.

Більш того, через масивні розміри Титаніка, трос може не витримати, і корабель може обвалитися і завдати шкоди екіпажу, який займається підняттям або ж морським мешканцям.

Раніше "Знай.uа" публікував маловідомі факти про "Титанік", які намагалися приховати.