Як заявив український вчений, радник голови Національного космічного агентства України Едуард Кузнєцов, непередбачуваного впливу великих небесних тіл на орбіту Землі виключати не можна.

Він оцінив озвучений американським вченим Ітаном Троубриджем сценарій неминучого апокаліпсису, який нібито настане через "планети X", також відомої як планета Нібіру.

Щодо катаклізмів, про які говорив американський вчений, Кузнєцов заявив:

"Це не завжди пов'язано з Нібіру: її вплив на планету важко передбачити, так як на Землю найбільший вплив має Сонце, найближчий супутник Місяць, а також великі планети Сонячної системи".

Популярні новини зараз
Як ТЦК можуть оштрафувати українців, які не мають ні житла, ні грошей: покарання знайдеться Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Сучасний технічний прогрес дозволяє досліджувати лише мізерну частину всього, що відбувається у космосі, говорить Кузнєцов.

"На жаль, розвиток людства дозволяє отримати лише близько 7% всієї інформації, що надходить з космосу, а от решта 93% ми поки не можемо дослідити. Тому іноді трапляється так, що вилітають якісь метеорити, астероїди і ми не можемо це точно передбачити", - пояснив він.

Учений акцентував увагу на найбільш системному дослідженні астероїда Апофіз, який наблизиться до Землі, за попередніми дослідженнями, 13 квітня 2029 року.

"Дослідники підрахували ймовірність цього зіткнення астероїда з Землею: вона дорівнює нулю, тому хвилюватися особливо не потрібно. Він пролетить і полетить далі. Хоча можуть з'являтися непередбачувані впливу на траєкторію Землі та інших малих планет.", - додав він.

За його словами, вже в 2036 році можливе зіткнення Апофіза з телекомунікаційними супутниками.

На питання щодо можливості знищення астероїда, вчений пояснив, що це небезпечно.

"Якщо говорити про знищення астероїда, то варто в першу чергу подумати про наслідки, адже невідомо куди полетять осколки і невідомо чи можна буде їх відслідковувати.", - підкреслює Кузнєцов.

Знай.uа нагадує, що буквально днями у російських ЗМІ з'явилася інформація про якійсь дівчинці-індиго, яка передбачає, що в поточному році більша частина людства не зможе пережити кінець світу.

Прихильники теорії змови впевнені, що Землю знищить планета Х.