У 2018 році 10 лютого українці відзначають першу Батьківську суботу. У цей день потрібно згадати померлих рідних і близьких.

Зазначимо, що Батьківська субота також іменується як Вселенська і М'ясопусна, тому що вона відзначається напередодні Великого посту. Мясопустный день — це своєрідне предсвяткування Великого посту і напередодні люди можуть вживати в їжу м'ясні страви, а після настання посту зобов'язані починати морально і фізично готуватися до свята Воскресіння Господнього.

Історія Батьківських субот

Святкування Батьківської суботи тісно пов'язане з апостольським переданням. В церковному уставі, який відноситься до V століття н. е., вперше згадано про цей день. Православні з давніх часів виділяли особливі дні для поминання. У них віруючі масово відвідували на кладовищах могили рідних і близьких, пише "ПитерБургер".

Традиції Батьківської суботи

Популярні новини зараз
Бундестаг на чолі з Шольцом заблокував поставку Україні 100 БМП Marder - німецькі ЗМІ "Харошиє русскіє" хочуть отримати спеціальні посвідки: "Зробити нічого не можуть" Окупанти не полишають спроб форсувати Сіверський Донець — виходить знову "Чорнобаївка" Українці знайшли несподівану схожість між Іриною Федишин і Аліною Паш: "Кар'єра, якої не було"
Показати ще

Сьогодні у честь Вселенської батьківської суботи в церквах проходять служби. Відразу ж у наступну неділю після цього свята згадується Страшний суд і Друге пришестя Христове.

У Батьківську суботу християни повинні відвідувати храм і кладовища. В цей день всі моляться за померлих близьких, щоб їх душі були спокійні на тому світі.

Крім того, в цей день слід відвідати службу і відстояти панахиду до закінчення. У свято, необхідно по можливості роздати милостиню нужденним і бідним. Таким чином, людина зможе пом'янути близьких, яких церква за правилами не згадує - нехрещені, самогубці, померлі від абортів і т. д.

Також необхідно відвідати кладовище, щоб привести могилу в порядок і помолитися за покійного родича.

Традиційною стравою Вселенської батьківської суботи вважається кутя, яку зазвичай готують із пшениці і меду.

Заборони у Батьківську суботу

У Батьківську суботу церква просить утриматися від надмірної скорботи. Краще згадувати родичів світлою пам'яттю, не занадто сильно висловлюючи свою печаль про їх відхід.

У свято можна виконувати домашню роботу, але при цьому головне — не перестаратися. Не можна відмовляти в допомозі людям, які просять милостиню. Строго заборонено вживати алкоголь. Рекомендовано відвідати церкву, а якщо немає такої можливості — помолитися хоча б вдома. Не можна залишати службу в церкві до її закінчення. Також заборонено скандалити і підвищувати голос.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що в Україні відзначили Масляну.