Зазвичай печінку страждає першої від того способу життя, який ми ведемо: їй сильно шкодить погане харчування, забруднення навколишнього середовища, стрес, негативні емоції і інші дратівливі чинники.
Дізнатися про те, що печінка перевантажена і працює на знос можна, ваш організм сам подасть вам відповідні сигнали.

Зморшки між бровами. Завжди вважалося, що зморшки - це результат процесу старіння нашого організму, і що генетика визначає, з'являться вони у нас раніше чи пізніше.
І тим не менше це не зовсім так: зморшки можуть відображати стан нашого організму, а тому дуже корисні для своєчасного розпізнання та запобігання різних захворювань.

Такі, наприклад, вертикальні зморшки, які з'являються у людей між бровами. Це може бути ознакою того, що печінка перевантажена. І чим глибше ці зморшки, тим серйозніше пошкодження даного органу.
Коричневі або зелені плями. Поява коричневих або зеленуватих плям на обличчі - це не тільки питання естетики. І далеко не завжди така пігментація пов'язана з віком або впливом сонячного світла.

Такі плями, особливо якщо вони розташовані з правого боку або в скроневій зоні, також вказують на некоректну роботу печінки, а ще можуть бути пов'язані з пошкодженнями жовчного міхура, підшлункової залози і селезінки.
Що ж стосується кольору обличчя, то тут все простіше: якщо шкіра раптом набула жовтуватий відтінок, то це теж, швидше за все, пов'язано з ослабленням функції печінки.

Жирна шкіра на лобі. Тип шкіри - це ще одне питання, яке часто ми пов'язуємо тільки з генетикою або віком. Однак занадто суха або, навпаки, занадто жирна шкіра може свідчити про якомусь внутрішньому дисбалансі.
Якщо шкіра на лобі раптом стала занадто жирної, то це може бути пов'язано з порушенням роботи печінки. Іноді надлишок жиру супроводжується надмірною пітливістю в тій же зоні.
Обласна і сивина. Навесні і восени ми можемо втрачати більше волосся, ніж зазвичай. Це нормально. Але є люди, які страждають від цього явища круглий рік або протягом дуже тривалих періодів часу, причому без особливих причин. Щоб вирішити цю проблему, важливо зрозуміти, де саме у нас випадає волосся.
Якщо спостерігається облисіння центральній частині голови (або там з'являється сивина), то, по всій видимості, це попереджувальний сигнал про те, що якісь органи несправні і, можливо, саме печінку. Це стосується як чоловіків, так і жінок.
Передчасна сивина теж зазвичай буває пов'язана з порушенням роботи печінки або жовчного міхура.

Популярні новини зараз

Тоня Матвієнко та Арсен Мірзоян пройшлися по червоній доріжці: зразкова пара

Олена Кравець з "Кварталу 95" з нетерпінням чекає на зміни: "Виклик для мене"

Михайло Поплавський захотів молоду дівчину, але все пішло не за планом: "Підманула, підвела"

Віктор Павлік зібрав валізи вагітної Репяхової: "Це останній раз"

Показати ще

Проблеми з зором. Якщо вірити традиційній китайській медицині, то печінку безпосередньо впливає на приплив крові до очей. З цієї причини проблеми із зором крім інших чинників можуть бути обумовлені поганою роботою печінки.
Якщо печінка перевантажена, очі можуть навіть втратити свій природний блиск і стати каламутними, зіниці при цьому бувають білими, а білки очей (і шкіра під очима) стають жовтуватими.
Запалення ясен і горла. У багатьох людей часто запалюються ясна і навіть починають кровоточити при чищенні зубів. Ця проблема також пов'язана з печінкою, а ще може спостерігатися запалення в області горла.
І навіть якщо використовувати спеціальні зубні пасти, то стан ясен не покращиться доти, поки ми не вирішимо питання з нормальним функціонуванням печінки.

Якщо ви спостерігаєте у себе ці симптоми, найкращим варіантом ваших подальших дій буде звернення до лікаря за допомогою.Портал "Знай.ua" відомо, що за станом губ можна дізнатися про багатьох хворобах, які турбують ваше тіло. Давайте розберемося, як розпізнати перші симптоми нездужання.
Є сім явних ознак, за допомогою яких можна розпізнати певні знаки станом губ.