На квітень 2018 року припадає один із найнебезпечніших днів - п'ятниця 13. У багатьох країнах світу число 13 викликає у людей страх. Деякі називають числом диявола і смерті, інші просто покладаються на забобони і думають, що це число притягує біди і неприємності.

У будь-якому випадку важка енергетика дня змушує нас повірити в незвичайну силу цього числа.

Звідки взялася ця дата?

У більшості наших сучасників, п'ятниця 13 асоціюється з однойменним серіалом про психопата-вбивцю в хокейній масці, який саме в цей день починав свої криваві жнива. Але ще давні греки намагалися обходити "чортову дюжину стороною", так як вважали, що це число смерті.

За старими повір'ями саме в цей день злітаються на шабаш відьми і куражатся над людьми, тому в ніч на п'ятницю 13 краще не перебувати поза домом.

Нумерологи стверджують, що число 13 - це противага гармонійної дюжині (12 богів на Олімпі, 12 місяців, 12 знаків Зодіаку, 12 апостолів) і в цей день потрібно бути особливо обережним. До речі, Іуда зрадив Ісуса, був саме 13-м апостолом, а розіп'яли Христа в п'ятницю.

Якщо звернутися до історичних фактів, у п'ятницю, 13 жовтня 1307 року, був знищений великий орден Тамплієрів. В цей день французький монарх Філіп IV наказав заарештувати всіх його членів, включаючи вище керівництво. Надалі вони були піддані жорстоким тортурам і страчені, а орден розпущено.

Прикмети і забобони у п'ятницю 13

Лікарі - люди забобонні, тому на цей день намагаються не призначати операцій та інших складних медичних процедур. Хірурги переконані, що ризик того, що під час операції щось піде не так збільшується вдвічі.

У "чорну п'ятницю" не рекомендується укладати угоди і грати весілля.

Якщо ви побоюєтеся, що цей день принесе вам нещастя - відвідайте церкву і помоліться.

Для кого цей день щасливий. У цілому цей день проходить досить гладко. Люди забобонні знижують свою активність і ведуть себе обережно, а на тих, хто не вірить у містику вплив "чорної п'ятниці" не поширюється.

У деяких народів число "13" і зовсім вважається щасливим. Наприклад, це поважне число в євреїв: колись Ізраїль був розділений на 13 частин; у Стародавньому Єгипті число символізувало прихильність богів. Щасливим число 13 є в Китаї, Японії, Кореї.

Іспанські і португальські моряки п'ятницю 13, навпаки, вважають сприятливим днем для відплиття. Це пояснюється тим, що Христофор Колумб саме в п'ятницю почав своє плавання до берегів Америки.

Дивіться сюжет про подію