На квітень 2018 року припадає знаменна дата – п'ятниця 13. Багато людей відчувають страх по відношенню до цієї комбінації. Прийнято вважати, що в цей день слід бути особливо обережним, так як людини підстерігають невдачі і неприємності.

Історія забобон про п'ятницю 13

Ще стародавні римляни вважали "13" числом смерті, руйнування, нещасть. Деякі теологи вважають, що саме в п'ятницю, 13 Єва скуштувала заборонений плід і дала його Адаму. Також є думка, що в п'ятницю, 13 Каїн убив свого брата Авеля. Також деякі вважають, що п'ятниця 13 є нещасливим через те, що розп'яття Христа довелося саме на п'ятницю, а Юда, що зрадив Ісуса, був тринадцятим апостолом. Є також думки, пов'язані зі Священним писанням.

Популярним поясненням особливого ставлення до п'ятниці 13 є історія Ордена тамплієрів. Саме в п'ятницю 13 жовтня 1307 року французький король Філіп IV Красивий наказав заарештувати членів ордену, включаючи все його верховне керівництво. В результаті подальшого процесу за звинуваченням у єресі та богохульства його членів орден був розпущений, а заарештовані у Франції тамплієри були піддані тортурам і пізніше страчені, в тому числі, шляхом спалення.

За найбільш старими повір'ями, в п'ятницю 13 завжди на шабаш зліталися 12 відьом, збиралися упирі та інша нечисть, а в самий розпал веселощів, коли сходить повний місяць, тринадцятим з'являвся сам Сатана.

Із п'ятницею 13 також пов'язано одне з найбільш гучних корабельних аварій XX століття - 13 грудня 1907 року один із найбільших на той час кораблів – шхуна "Томас Лаурсон" – зазнала аварії на підводних рифах.

Повір'я в п'ятницю 13-го

Цієї дати бояться багато хто із хірургів. На цей день деякі лікарі не призначають операцій, а вже призначені операції переносять на будь-який інший день. Лікарі переконані в тому, що ризик невдачі операції, проведеної в п'ятницю 13, зростає вдвічі. Наприклад, британські хірурги скасовують 50% операцій, призначених на п'ятницю, 13.

Також комп'ютерні користувачі вважають "чорну п'ятницю" найнебезпечнішим днем із точки зору вірусних атак. На зорі комп'ютерної епохи творці вірусних програм встановлювали механізм спрацьовування шкідливих властивостей вірусу саме на цей день.

У п'ятницю 13 не рекомендується укладалися угоди і справляти весілля. Вважається, що краще в цей день взагалі не виходити зайвий раз із дому.

Щоб уникнути страшних наслідків п'ятниці 13 числа, згідно з народним повір'ям, потрібно просто відвідати в цей день церкву.

Дивіться сюжет про подію