Рамадан 2018: коли початок і головні традиції свята

поділитись
Потрібно ознайомитися з обов'язками

Із 16 травня по 14 червня триває Рамадан або Рамазан — дев'ятий місяць мусульманського календаря. Цей місяць є особливо важливим і почесним для мусульман. Протягом усього місяця дотримується суворий піст ("ураза"), який передбачає відмову від води, їжі та інтимних стосунків у світлий час доби. Про це повідомляють ЗМІ.

"О ті, які увірували! Піст є для вас таким же обов'язковим приписом, як і для тих, хто був до вас. Можливо, ви будете богобоязливими [виконавши цей божественний припис]" (Священний Коран, 2:183).

Відмова від прийому їжі, від того часу, коли "чорна нитка починає відрізнятися від білої" до повного заходу сонця, не є самоціллю посту. Сенсом утримання є зміцнення віри, духовний ріст, переосмислення свого способу життя, пріоритетів.

Піст для мусульман це, в першу чергу, можливість віддалитися від забороненого, визначити для себе справжні життєві цінності.

Пост наказується всім статевозрілим мусульманам і є одним із п'яти стовпів Ісламу. Особливо наголошується, що від посту звільняються ті, хто не має можливості його дотримуватися: літні люди або мусульмани, які мають хронічні захворювання.

Але тоді мусульманин повинен за кожний день посту нагодувати незаможного або допомогти нужденному (в розмірі не менше тієї суми, яку витрачає на їжу). Також від посту звільняються ті, кого Рамадан застав у дорозі або при інших обставинах, що не дозволяють тримати піст. У цьому випадку пропущені дні посту заповнюються у дні наступного місяця.

Завершується місяць Рамадан і пост другим за значенням мусульманським святом Ід аль-фітр (Рамадан байрам), що починається із заходом сонця в останній день Рамадану і триває 1-го і 2-го числа наступного місяця Шавваль.

Після завершення колективної молитви у мечеті в 1-й день місяця Шавваль мусульмани вирушають на святкову трапезу, в ході якої прийнято пригощати не тільки рідних і близьких, але і сусідів, знайомих (незалежно від їхнього віросповідання).

Роздача милостині (садака) є обов'язковою умовою святкування. Також у святкові дні прийнято відвідувати могили родичів.

Дивіться сюжет про іслам

Автор матеріалу: 
Анна Веретенникова
Теги: 
Рамадан 2018, історія, традиції
Сексолог наголосила, що поведінка пари у ліжку – це проекція їхнього щоденного життя
0
0
03:13 25.05.2018
У народі вірили, що день принесе багато хороших звісток
0
0
02:42 25.05.2018
У цей день люди по-особливому святкували свої перемоги
0
0
00:40 25.05.2018
У цей день важливо зберегти бадьорість духу
0
0
00:10 25.05.2018
Весілля принца Гаррі та актриси Меган Маркл стало грандіозною подією не тільки для Великобританії, але і для всього світу
0
0
23:35 24.05.2018