Російські школярі знайшли новий острів в Арктиці.

Як пишуть російські ЗМІ, вчені знайшли новий острів у архіпелагу Нова Земля, розглядаючи фотографії, зроблені російським космічним апаратом дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) "Канопус-В" і європейськими "Landsat" і "Sentinel".

Ділянка суші утворився в грудні 2017 роки після відступу фронтальної частини льодовика Вилькицкого і руйнування льодяної перемички, що з'єднував острів з льодовиком. Тільки за період з 2001 по 2015 роки середньорічна швидкість скорочення їх площі виросла в 2 рази в порівнянні з 1959-2001 роками.

Автори відкриття школярі з Підмосков'я: Артем Макаренко і Валерія Саєнко.

Популярні новини зараз

Голий українець непристойним жестом попрощався з пекельною роботою в Польщі

Щаслива Ані Лорак засвітилася в ліжку з кучерявим красенем: ніжно обіймалися

У Насті Каменських помер тато: що відомо про найріднішого чоловіка співачки

Літак з футболістами потрапив в авіакатастрофу: вижити не вдалося нікому

Показати ще

Варто відзначити, що Гідрографічна служба Північного Флоту ВМФ, розглянувши матеріали, підтвердила наявність нового географічного об'єкта. Територія площею 0,19 км² (410 м x 780 м) з координатами центру 75 ° 34'06.67 "північної широти і 58 ° 17'52.2" східної довготи поки не має імені.

У острова поки немає назви, проте хлопці пропонують назвати його "Ламантин".

Школярі зробили відкриття

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що древній мегаполіс, похований під потоками лави, був виявлений за допомогою оптичного радара. Відкриття було зроблене вченими з університету Колорадо в центрі мексиканського штату Мічоакан за допомогою новітніх лазерних технологій.