Російські школярі знайшли новий острів в Арктиці.

Як пишуть російські ЗМІ, вчені знайшли новий острів у архіпелагу Нова Земля, розглядаючи фотографії, зроблені російським космічним апаратом дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) "Канопус-В" і європейськими "Landsat" і "Sentinel".

Ділянка суші утворився в грудні 2017 роки після відступу фронтальної частини льодовика Вилькицкого і руйнування льодяної перемички, що з'єднував острів з льодовиком. Тільки за період з 2001 по 2015 роки середньорічна швидкість скорочення їх площі виросла в 2 рази в порівнянні з 1959-2001 роками.

Автори відкриття школярі з Підмосков'я: Артем Макаренко і Валерія Саєнко.

Популярні новини зараз
Росія знову готує масований ракетний удар: 20 нових бомбардувальників уже на бойових місцях Температура у квартирі підскочить на кілька градусів: як збільшити продуктивність батарей, перевірені способи Чому доводиться платити за доставку газу на основі річного споживання: українці не відстають від "Нафтогазу" Українці більше не побачать доларів? Що буде з курсом під кінець року
Показати ще

Варто відзначити, що Гідрографічна служба Північного Флоту ВМФ, розглянувши матеріали, підтвердила наявність нового географічного об'єкта. Територія площею 0,19 км² (410 м x 780 м) з координатами центру 75 ° 34'06.67 "північної широти і 58 ° 17'52.2" східної довготи поки не має імені.

У острова поки немає назви, проте хлопці пропонують назвати його "Ламантин".

Школярі зробили відкриття

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що древній мегаполіс, похований під потоками лави, був виявлений за допомогою оптичного радара. Відкриття було зроблене вченими з університету Колорадо в центрі мексиканського штату Мічоакан за допомогою новітніх лазерних технологій.