Після незвичних фізичних навантажень в м'язах виникають хворобливі відчуття.

Крепатура - це хворобливі відчуття в м'язах, які виникають унаслідок накопичення в них токсинів, а саме молочної кислоти. Вона з'являється в м'язах при незвичній для організму фізичному навантаженні. Також крепатура може бути пов'язана з різними микротравмами, які виникають під час тренування.

Щоб її уникнути, потрібно слідувати деяким рекомендаціям.

Фізичні навантаження

Потрібно пересилити себе і змусити м'язи працювати. Хворі м'язи необхідно змусити знову попрацювати, вони прийдуть в тонус, і дискомфорт скоро піде. Не варто занадто інтенсивно займатися, але невелика зарядка або біг допоможуть врятувати ситуацію.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська відверто заговорила про зради у шлюбі з Борисюком: "Усі ми не безгрішні"

Раптово загинув український ведучий: не прожив і половину віку, колеги побиваються

Перероблена "пацанка" Покрищук виставила худе тіло, самі ребра: "Дивись біцепси які"

Донька Ніни Матвієнко Тоня показала маму, що втекла з України: в теплі і виглядає щасливою

Показати ще

Тепло покращує кровообіг

Поліпшити кровообіг допоможуть теплі компреси, прикладені до найболючішим ділянках тіла. Також врятує ситуацію прийняття теплої ванни, це буде і приємно, і корисно.

Масаж

Масаж - дуже ефективний спосіб боротьби з крепатура, але досить болючий. Тут як і при першому способі потрібно пересилити себе. Після вдалого сеансу масажу від крепатури не залишиться і сліду вже на наступний день.

Харчування

Для виведення токсинів потрібно випивати до 2-3 літрів рідини на добу є продукти, в яких міститься вітамін А, С, Е, пити зелений чай. Найкраще пити фреші або воду без газу.

Профілактика

Перед посиленими тренуваннями потрібно добре розігріти м'язи за допомогою розминки. Також необхідно пити багато рідини після тренування. Зазвичай крепатура тримається близько 3-х діб і потім проходить сама. Якщо не пройшла, потрібно звернутися до лікаря, можливо травма.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що біг - це відмінний спосіб скинути зайву вагу, однак є більш дієві методи.