В цьому році Страсний тиждень або Страсна седмиця доводиться з 2 по 7 квітня. Потім українці будуть відзначати головне церковне свято - Великдень 8 квітня.

Головні заборони на Страсний тиждень

Під час Страсного тижня діє лише прикрість щодо їжі, а також правил Великого пісту. Так, 2-5 квітня - «сухі» дні, можна їсти лише хліб, овочі і фрукти; 6 квітня - повне утримання від їжі, 7 квітня - гаряча їжа, але без олії.

Великий понеділок - 2 квітня

У цей день потрібно закінчити всі роботи по дому - пофарбувати, відремонтувати, прибрати.

Популярні новини зараз

Iрина Федишин завалила кицюню пiд сонцем

Молода дівчина вийшла заміж за п'ятьох братів і приголомшила світ: "Сплю по черзі..."

Дружина Віктора Павлика показала, в чому плюси чоловіка 50+: оце так сосиска!

Студентка вийшла заміж за 80-річного чоловіка і виглядає щасливою: закохалася без пам'яті

Показати ще

Великий Вівторок - 3 квітня

У цей день прийнято завершити прання, прасування, ремонт одягу.

Велика середа - 4 квітня

У цей день з дому виносили останнє сміття, готували яйця і все необхідне для їх фарбування.

Чистий четвер - 5 квітня

У цей день необхідно викупатися до сходу сонця. Вважається, що вода в цей день має цілющі властивості. У четвер також починають готувати паски. Перед замісом тіста потрібно помолитися, очистити душу і простір навколо, інакше паски можуть не вийти.

У Чистий четвер у церквах запалюють свічки, які потрібно зберегти і принести додому - ця свічка буде захищати ваш будинок від пожежі протягом року. Також в народі вважають, що в цей день душі праведників повертаються на землю, щоб зробити «Мертвецький Великдень». Вночі в церкві в цей день можна побачити померлих священиків і парафіян.

Страсна п'ятниця - 6 квітня

У Страсну П'ятницю 2018 не можна нічого робити по дому, співати, танцювати або слухати музику. На згадку про муки Христа забороняється вживання їжі. Увечері під час богослужінь у церкві виносять Плащаницю.

Велика субота - 7 квітня

Вважається найважчим днем ​​для господинь - у цей день готують все для пасхального застілля. Також продовжують фарбувати яйця.

Велике Воскресіння - Великдень

Після закінчення пісту, коли душа і тіло готові прийняти радість порятунку, приходить Велика неділя - День Пасхи.

Суворим днем ​​Великого пісту вважається Страсна п'ятниця. У 2018 році вона випадає на 6 квітня. В цей день в церквах припиняється дзвін, а віруючі майже нічого не їдять. Вважається, що саме в Страсну п'ятницю Ісус Христос приніс себе в жертву і був розіпнутий, щоб воскреснути через три дні і потім піднятися. До цього дня церква рекомендує господаркам завершити приготування до Великодня. При цьому в народі вважається, що в п'ятницю краще фарбувати яйця і пекти паски.

Перед початком роботи господині повинні прочитати «Отче наш», а потім вимовити «Господи, благослови» і тільки потім приступати до готування. Також з випічкою пов'язано ще одне повір'я: смачною і красивою паска буде тільки в тому випадку, якщо ніхто не буде бачити тісто. А під час випікання не можна голосно говорити.

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Вербна неділя відзначається щороку за тиждень до Великодня. У цей день прийнято вітати один одного, відвідувати служби і святити гілки верби.