Російський політик, опозиціонер і державний діяч, один з лідерів Об'єднаного демократичного руху "Солідарність" - це все Борис Нємцов.

27 лютого 2015 року Нємцова вбили у російській столиці під час прогулянки зі знайомою. На Великому Москворецком мосту біля Кремля йому в спину випустили 4 кулі.

Ми знайшли деякі спогади близьких Бориса Нємцова, якими вони ділилися після його смерті.

Михайло Прохоров, російський політик і підприємець, мільярдер:

Популярні новини зараз

Влад Яма з дружиною знову стали батьками: милі кадри з маленьким янголом

Пішов з життя тато Насті Каменських, співачка не стрималася: "Приходь частіше у снах"

На Львівщині помер легендарний лікар, десятки врятованих втирають сльози: "Жив роботою"

Під Львовом маршрутка з пасажирами влетіла під потяг, вижили не всі - "Водієві п*зда!"

Показати ще

"Я побачив Борю вперше восени 1994 року. У Вашингтоні відкривалося російське посольство, і туди поїхав Єльцин разом зі своєю командою. Тоді в посольстві був і Клінтон, і інші представники американської еліти. І ось стоїть Боря Нємцов - у чорному костюмі та білих шкарпетках. Це перший образ, який я пам'ятаю. Веселий, молодий, енергійний - як і завжди. Але навіщо білі шкарпетки? Я відразу звернув на них увагу, тому що, коли я навчався у фінансовому інституті, вчителька англійської говорила нам: "ніколи, навіть під джинси, не надівайте білі шкарпетки. Шкарпетки повинні бути в тон штанів. І для мене це стало таким абсурдним правилом. І досить дивно було побачити такого яскравого людини, але в чорному костюмі і з білими спортивними шкарпетками".

Ілля Яшин, російський опозиціонер:

"Нємцов міг легко знайти спільну мову: знав людей, які приймають рішення, умів домовитися, знайти компроміс. Але особисто для себе він не намагався це робити. Контакти з представниками влади у нього були тільки по одній темі - коли потрібно було когось витягнути з-за ґрат. Тоді він готовий був йти на кулуарний, не публічний контакт. Це було для мене зовсім в новинку.

Ксенія Собчак, російська журналістка та телеведуча:

"Борю я знаю навіть довше "знаю". Він любив, розкотисто сміючись, розповідати історію про те, як катав мене на санках у Давосі під час важливою татовій зустрічі... Потім ми стали друзями - він захоплював мене внутрішньою свободою, говорив, що думав, ніколи "делікатно" не мовчав. Був чесним, іскристим, яскравою людиною. Жив швидко і помер як справжній борець. Він був блискучим оратором і харизматом.

Як повідомляв портал "Знай.uа" один з київських скверів найближчим часом може отримати нову назву – на честь вбитого російського опозиціонера Бориса Нємцова.