Народне свято «Терентій Маревний» відзначається 23 квітня (за старим стилем – 10 квітня). У православному церковному календарі це день вшанування пам'яті мучеників Терентія Африканського (Карфагенського), Петрійського. Маревним день прозвали на честь сонця в мареві, тобто в тумані – стародавньої прикмети, за якою наші пращури судили про родючості майбутнього сезону.

Святий Терентій жив у III столітті в Африці. Після того як імператор-язичник Декій видав указ про обов'язкове принесенні жертв ідолам, він та його дружина відмовилися це робити. Правитель Африки Фортуніан наказав ув'язнити Терентія і трьох його друзів. Їх морили голодом, напускали на них змій. Господь послав до них ангела, який звільнив мучеників від кайданів, угамував їх голод і відгородив від гадів. Фортуніан зрозумів, що він програв цей бій і наказав обезголовити мучеників.

Заборони на свято

За народним повір'ями, якщо сонце при сході 23 квітня було оточене серпанком, можна було очікувати в цьому році гарного врожаю хліба. А якщо при сході небо навколо сонця виявлялося ясним, нічого приємного це не обіцяло. Селяни вважали, що в такому разі їм доведеться переорювати землю і сіяти хліб заново, тому що після першої висадки нічого не зійде.

До цього часу встановлювалася тепла погода, яка перетворювала сніг, що тане в брудне чавкающе місиво. В розпалі було весняне бездоріжжя, всюди текли струмки, глина і грунт розм'якшувалися. З цієї причини день називали «невиїзним», що значить «в далеку дорогу краще не вирушати». У народі говорили: «На Терентія дорога руйнується»; «Кругом бруд — ні проїхати, ні пройти».

За народним повір'ям, 23 квітня дружина, що сгрішила повинна обов'язково покаятися. Але це не потрібно сприймати як універсальний засіб. Прощена буде тільки та, яка щиро кається в скоєному гріху, бажає налагодити відносини з чоловіком і відновити мир в родині.

Популярні новини зараз

Вагітна Осадча перетворилася на ніжну кішечку під шум моря: "Мій Юрочка"

Головні новини за 6 травня: загибель Софії Ротару, гроші на кисень і курйоз Володимира Зеленського

Засоби від усіх хвороб огірків: овочі й бадилля будуть зеленими до самої осені

Оксана Гайсинська кардинально змінила імідж після смерті Кернеса: ви не впізнаєте вдову мера

Показати ще

Цей день добре підходить для ворожіння і любовної магії. Потрібно було в хаті обов'язково вимити підлоги, випрати одяг і полити кімнатні рослини. Ця нехитра магія допомагала залучити в будинок розумних і добрих людей. У спальні потрібно було запалити свічки рожевого кольору.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що щорічно відзначається глобальне свято — Міжнародний день Матері-Землі (International Mother Earth Day). Свято було засновано на 63-й сесії Генасамблеї ООН у 2009 році (резолюцією № A/RES/63/278, співавторами якого виступили понад 50 держав-членів ООН) і відзначається, починаючи з 2010 року, 22 квітня.