Вальпургієва ніч - стародавнє свято, що йде корінням у часи язичництва. Ніч з 30 квітня на 1 травня також називають Відьминим багаттям, Ніч відьом. У кельтських народів вважалося, що в ніч на 1 травня стирається межа між світом живих і мертвих, і на землю спускається нечиста сила.

Історія свята

Вальпургієвою ніч стали називати на честь черниці з Баварії - Вальбургії. Одного разу під час будівництва церкви на території кладовища потривожили останки праведниці. За переказами, розгніваний дух Вальбургії з'явився до єпископа. Тоді священнослужитель наказав перепоховати мощі черниці. Після цього привид більше не з'являвся, а зі скелі, де поховали Вальбургію потекла цілюща олія. З тих пір люди почали приходити до могили черниці, щоб просити захисту від злих духів і чаклунства.

Легенди свідчать, що на Вальпургієву ніч відьми збираються на шабаші, щоб здійснювати темні ритуали і перешкодити приходу весни. Слов'яни вірили, що свято нечистої сили відбувається на "лисих горах". Чоловіки в цей день намагалися не дивитися в очі жінкам, адже будь-яка красуня могла виявитися відьмою, зачарувати і навести порчу.

Прикмети та традиції свята

Багато прикмет Вальпургієвої ночі пов'язано з вогнем. Вогнище в Вальпургієву ніч має очисну силу від злих духів, пристріту і псування. Наші предки в ніч на 1 травня біля будинків спалювали опудало відьми, а поріг посипали піском. Згідно прикметі, нечисть не могла проникнути в житло, поки не порахує всі піщинки. У сучасному світі тим, хто хоче захиститися від негативної енергії, на Вальпургієву ніч потрібно запалити в будинку свічки.

Популярні новини зараз
Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня
Показати ще

Вважається, що трави, зібрані в ніч на 1 травня, володіють лікувальними властивостями. Тому в Вальпургієву ніч травники відправляються в ліси та луки за цілющими рослинами.

Вальпургієва ніч - найкращий час для наведення краси. Сприятливими будуть косметологічні процедури, догляд за шкірою. За прикметою, для збереження краси вранці 1 травня потрібно вмиватися ранковою росою. Щоб бути здоровим весь рік, на світанку після Вальпургієвої ночі слід напитися з криниці.

Щоб позбутися від невдач, у Вальпургієву ніч потрібно на аркуші паперу написати список усього, що вас турбує, і потім спалити його зі словами "Гори воно синім полум'ям!". Сни в ніч з 30 квітня на 1 травня є віщими і можуть багато розповісти про майбутнє.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, як захистити себе від нечистої сили у Вальпургієву ніч.