Учасники проекту Discovery Channel "Скарб Купера", прем'єра якого відбудеться вже влітку цього року, виявили в Карибському морі якір, який може належати кораблю Христофора Колумба. Відкриття було зроблено за допомогою карти, яку Даррелл Міклош, керівник експедиції, отримав від астронавта Гордона Купера. Якір датується 1492-1550 роками, його вага становить близько 600 кілограм. Форма якоря, як і те, що він належав кораблю вагою не більше 300 тонн, дозволяє віднести його до епохи Колумба.

Даррелл Міклош також упевнений, що якір належить одному з кораблів Колумба. Це підтверджують і інші знахідки експедиції: керамічні черепки темно-синього кольору і виготовлена на Майорці посудина свідчать, що судно було саме іспанським. Залізні і бронзові корабельні цвяхи, знайдені разом з якорем, ідентичні іншим цвяхах, які використовували в суднобудуванні в кінці XV століття. В якості ще одного доказу дослідники наводять зламане якірне кільце: воно дає підставу вважати, що корабель явно був зірваний з якоря, - саме це сталося з одним із судів Колумба під час плавання 1500 року. Міклош впевнений, що знахідки експедиції можуть привести безпосередньо до затонулого корабля - принаймні до того, що від нього залишилося.

Пошуки передбачуваного корабля Колумба були ініційовані самим Міклошем - відомим мисливцем за скарбами. Він керується "космічною картою скарбів", яка і допомагає йому робити неймовірні знахідки. Цю карту склав Гордон Купер - американський астронавт, який облетів Землю 22 рази під час космічної місії програми НАСА Меркурій-Атлас-9. Купер зробив безліч знімків земної поверхні і зазначив передбачувані місця корабельних аварій в Карибському морі. Пізніше він передав цю карту свого друга, Дарреллу Міклошу, який слід по зазначеним координатам і намагається відшукати скарби, заховані на глибині. Побачити дивовижні артефакти минулого, які вдасться знайти під час експедицій Міклоша, в тому числі якір і можливі останки корабля Колумба, глядачі зможуть в програмі "Скарб Купера" на Discovery Channel з 28 травня по неділях о 23:00.