У четвер, 29 березня, православні християни відзначають народне свято «Саввін день» (за старим стилем – 16 березня). Так, у православному церковному календарі це день вшанування пам'яті мученика Савіна Ермопольського (Єгипетського). Інші назви свята: «Саввін», «Трохим», «Візковий день». У давнину цей день повністю присвячували возам – основному виду транспорту тих часів. Звідси і пішла назва «Візковий день».

Історія свята

Савін Ермопольский жив в 3 столітті н. е. в Єгипті. Він сповідував християнську віру. Через гоніння на християн під час правління царя Діоклетіана покинув свій дім, владу і багатство і почав жити разом з іншими християнами в таємному притулку за містом. Савін усі дні проводив у молитвах.

Пізніше його схопили поплічники царя за вказівкою одного жебрака. Святого стали катувати, намагаючись змусити його відректися від своєї віри і принести жертву язичницьким богам. Савін витерпів усі муки і не здався. В кінці-кінців Савін був втоплений у річці.

Традиції і прикмети на свято

У давнину чоловіки в цей день оглядали вози на предмет поломок, подновляли голоблі, колеса, обода. До цього часу танув сніг, а дороги підсушували вітри і сонце. Сани вже не підходили для їзди. Необхідно було пересідати на вози. Після зимового простою вони часто вимагали невеликого ремонту.

Було прийнято, що на літо потрібно припасти дванадцять коліс (за віруваннями, саме стільки було в колісниці пророка Іллі) і це число коліс давало можливість селянину не відволікатися у страдну пору на ремонт вози.За традицією 29 березня впрягали коня в гарбу й проїжджали до околиці і назад до будинку. Вважалося, що такий шлях несе удачу в справах на літній період. Крім того, дивилися яке колесо скрипить. Якщо переднє ліве – потрібно чекати проблем зі здоров'ям, якщо переднє праве – водитися гроші стануть, якщо заднє ліве – борги замучать, якщо заднє праве — удача сама в руки прийде.

Популярні новини зараз

Дмитро Комаров зі "Світ навиворіт" розсекретив свою пристрасть, не згадавши про дружину: "Це ж цікавіше"

Ольга Сумська встановила небувалий рекорд з чоловіком: більше зміг тільки Зібров

Відверта Тіна Кароль поділилася планами на переїзд з України: "Хочу пожити в…"

Сина легенди "Танців з зірками" Ілони Гвоздьової не захотіли лікувати без грошей: швидка їхала півтори години

Показати ще

Саввін день був добрий для ворожіння. Одним з них було таке. Потрібно було витягнути з колоди карт все хрести, перетасувати їх дев'ять разів, кажучи при цьому: "Хрести хрестові, вся ваша хрестная рать, дайте мені (ім'я) знати, що мене чекає, що очікує, що мені на мою долю випадає?" Потім дістати навмання три карти з колоди.

Кожна з витягнутих карток означала наступне: туз — благополуччя; король — розташування важливих для вас осіб; дама — випробування; валет — приниження; десять — перемога, гроші; дев'ять — співчуття, симпатія, любов; вісім — сльози, незаслужена образа; сім — підступність, удавання; шість — дрібна вигода.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав, що Вербну неділю відзначається щороку за тиждень до Великодня. В цей день прийнято вітати один одного, відвідувати служби і святили гілки верби.